Notikumi 2021

 

 

Galēnu pamatskolai JAUNA MĀJASLAPA!!!

 

 

Tuvojas Jaunais gads, tuvojas arī jaunā skolas mājaslapa! 

 

Drīzumā tiks palaista jaunā Galēnu pamatskolas mājaslapa, kas aizstās pašreizējo mājaslapu!

 

Visi skolas jaunumi un svarīgākā informācija tiks atainota

galenupamatskola.preili.lv

 

__________________________________________________________________________

 

 

 

 

23.11.2021 Galēnu pamatskolas 4.klases skolēni piedalījās Latvijas kultūrizglītības iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" nodarbībā , kas tapa sadarbībā ar Ventspils digitālo centru un pasniedzēju Santu Līci. Skolēniem bija iespēja radīt savu digitālu mākslas darbu programmā https://sketch.ioSkolēni atsauksmes ir ļoti pozitīvas: "es vēlos  vē strādāt mājās un pamēģināt izgatavot savu ziemassvētku kartiņu", " man patika eksperinemtēt ar krāsām un "zīmodziņiem", lai izveidotu savu mākslas darbu", "esmu iepriecināta uzzināt kaut ko jaunu , noteikti pastāstīšu par šo iespēju arī sveim brāļiem un māsām", " man bija grūti, nevarēju pasēt visas iespējamās vēlmes, bet ir interesanti". ( Nikolas Upenieces digitālais darbs "Četri draugi").

Kopā ar skolēniem darbojās Gunita Strode,

Mareks Briška. asistente Marita Sermā

Skatīt galeriju:

___________________________________________________________________________

 

Mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa

piemiņai veltīts skolēnu karikatūru zīmējumu

konkurss „Pa - smejies!”

Pateicamies vizuālās maķslas skolotājai Sandrai Rimšai un skolēniem, kuri atbalstīja karikatūru konkursu, kuru organizēja Ķekavas novadpētniecības muzejs un studija Karikatūristi.lv (http://karikaturisti.lv).

____________________________________

No 15. līdz 17.novembrim Latvijā norisinājās dažādas Esri ĢIS nedēļas aktivitātes. Šogad pasākuma programma bija ļoti daudzveidīga un saistoša gan skolēniem, gan ikvienam aktīvam un erudītam cilvēkam.

Galēnu pamatskolas skolēnu, vecāku un pedagogu kolektīvs piedalījās āra aktivitātē “Latvijas simbolika”. Āra aktivitātes mērķis bija kopīgi izveidot interaktīvu karti, kurā būtu skatāmas vietas un objekti Latvijā, kurās redzama Latvijas simbolika! Ar lietotnes QuickCapture palīdzību no 15. līdz 17. novembrim varēja veikt šo uzdevumu, parādot, kā Latvijas svētkus svin un atzīmē mūsu apkārtnē!

_______________________________________________________________________

Interaktīvajā kartē atzīmētās vietas no Galēnu pamatskolas – Preiļos, Aglonā, Varakļānos, Viļānos, Galēnos un Stabulniekos. Karte aplūkojama šeit: https://ej.uz/Ģis_2021

Sirsnīgs paldies visiem skolēniem un viņu vecākiem par dalību šajā aktivitātē! 

 

17.novembrī, tiešsaistē, norisinājās ĢIS dienas tests “2021. gada notikumi un aktualitātes Latvijā”.  Testā varēja piedalīties ikviens – skolēni, studenti, ar ĢIS jomu saistīti un nesaistīti interesenti, kas vēlas pārbaudīt savas zināšanas, erudīciju un veiksmi, atbildot uz jautājumiem par 2021. gada notikumiem Latvijā!

ĢIS dienas testā piedalījās arī 7. un 8. klases skolēni. Jautājumi bija ļoti daudzpusīgi, saistīti, gan ar ģeogrāfiju, gan literatūru, gan vēsturi, gan programmēšanu. Kopumā skolēniem bija jāatbild uz 12.jautājumiem. Pēc testa aizpildīšanas uz norādīto e-pasta adresi tika nosūtīts pareizo atbilžu skaits. Starp dalībniekiem, kuri būs pareizi atbildējuši uz visvairāk ĢIS dienas testa jautājumiem, tiks izlozētas veicināšanas balvas. ĢIS dienas testa pareizās atbildes un balvu ieguvēji tiks paziņoti  26. novembrī.

Paldies skolēniem un pedagogiem par aktīvu dalību ĢIS dienas testā!

__________________________________________________________________________

 

 

Sveicam Jūs Latvijas 103. dzimšanas dienā!

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par sagatavoto svētku koncertu! Paldies skolēniem par ieguldīto darbu skolas noformēšanā , veidojot kolāžas par Latviju "Dievs, daba , darbs."

Paldies skolēnu pašpārvaldei, skolas saimniekam un Danam Pudulam personīgi, par ieguldīto darbu instalācijas "Latvija  - viena bites šūniņa!" veidošanā.

 

Skatīt galeriju

___________________________________________________

_____________________

 

Radošo tehnoloģiju darbnīca

"Latvijas daba kultūrvides mākslā"

       Latvijas kultūrizglītības iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.klases skolēni papildināja savas zināšanas par Latvijas mākslas norisēm, mākslas vēsturisko mantojumu, guva ieskatu laikmetīgajā mākslā.

         Pirms nodarbības skolēni datorikā apguva datorpeles lietošanu, zīmēšanas lietotnes, kas ir tīmekļa lapas, pārlūkprogrammas lietošanas prasmes, tīmekļa lapas ar zināmu adresi atvēršanas un aplūkošanas iemaņas.

        Vizuālajā mākslā skolēni pirms nodarbības apguva- kompozīcijas pamatus par līnijām, siluetiem. Pārrunāja krāsu mācības pamatus.

         Datorgrafikas darbnīcā , dizainera vadībā, 1.klases skolēni guva priekšstatu par mākslas darbiem, kuri izveidoti mūsdienās ar datorgrafikas palīdzību. Skolēni izmantojot mūsdienu tehnoloģijas rīkus un programmas izveidoja savus orģinālplakātus par tēmu “Mana Latvija”. Skolēni ļoti priecājās darbojoties programmā https://sketch.io, izveidoja skaistus plakātus par Latviju, zīmēja ornamentus un darbojās ar krāsu pārejām, praktiski iepazina, kā modernās tehnoloģijas kalpo mākslas darba radīšanas procesā, kādas daudzveidīgas iespējas tās sniedz formas, satura izveidē un interpretācijā.                                      Paldies  - Ventspils Digitālā  centra darbiniekiem, par doto iespēju ieraudzīt mākslu, kas tiek veidota ar digitāliem rīkiem un programmām. Paldies  - “Latvijas skolas soma” iniciatīvai, ka varam sadarboties projekta ietvaros ar dažādām organizācijām, tā bagātinot skolēnu redzesloku.

Kopā ar skolēniem darbojās skolotāja Daina Mičule

_____________________

CITĀDS LĀČPLĒŠA TVĒRIENS.

Noslēgušās Preiļu novada skolēnu spēka vingrojumu foto sacensības

 “ Citāds Lāčplēša tvēriens 2021” 

Preiļu novada skolēni tika aicināti bildē parādīt divus spēka vingrojumus ārā un sasaistīt tos ar saukli Lāčplēsim.  Skolēnu darbus vērtēja neatkarīgi pedagoģi un sacensību organizatori. Visi dalībnieki saņēma pateicības un katras grupas uzvarētājs saņēma kausu un diplomu. NO Mūsu skolas piedalījās Edīte Rimša, Dans Puduls, Rendijs Noviks..

Paldies Preiļu novada Veselības un fiziskās aktivitātes mācību jomas koordinatorei M.Pokšānei par radošu pieeju konkursa organizēšanā.

 

 

                                                                                                             

                         

 

 

_________________________________

Biedrības “Papardes zieds” nodarbība par psihisko veselību.

Ar Covid-19 pandēmiju saistītie sociālās distancēšanās ierobežojumi būtiski ietekmē pusaudžu psihisko veselību. Ņemot vērā, ka Latvijā līdz šim atbalsts psihiskās veselības veicināšanai nav bijis plaši izplatīts, šīs krīzes laikā radušās vai pastiprinātās sekas var kļūt par nozīmīgu traucēkli, ņemot vērā pusaudžu vecumposma īpatnības, kas saistītas ar pubertāti, personības nobriešanu un vēl neapgūtiem stresa mazināšanas un stresa vadības mehānismiem. Covid-19 krīzes kontekstā ir ievērojams pieaugums gadījumos, kad konstatēta trauksme un depresija, dažādu vielu lietošanavientulība un vardarbība ģimenē. Prasmes identificēt emocijas un tās vadīt, ir kritiski svarīgas, lai spētu saglabāt labu psihisko veselību.

11.novembrī 7.klases skolēniem notika biedrības ‘’Papardes zieds’’ nodarbība par psihisko veselību, mediatori  Evita un Jānis.

Uzzinājām kas ir psihiskā veselība, mācījāmies atpazīt emocijas, stresu un trauksmi, depresiju. Uzzinājām kāda ir iespēja saņemt atbalstu skolēniem savas psihiskās veselības stiprināšanai.

Uzzinājām kas ir emocijas valoda- komunikācija pašam ar sevi, komunikācija ar apkārtējiem. Savukārt empātija ir spēja atpazīt un sajust citu emocijas. Emocionālā inteliģence ir spēja just, atpazīt savas un citu emocijas. Kā arī runājām par dažādām īpašībām jeb emocijām- dusmām, prieku, bēdām, bailēm un riebumu. Noskaidrojām kādi ir plusi un kādi ir mīnusi šīm īpašībām. Bija ļoti interesanti, zināšanas tiešām uzlabojās. Projekta ietvaros jauniešiem paredzēta iespēja pieteikties uz bezmaksas attālinātu konsultāciju pie psihologa.

Šī konsultācija ir ne tikai iespēja saņemt palīdzību, ja tas nepieciešams, bet arī vairāk uzzināt par psihologa darbu un to, ko dara un nedara psihologs.

Lai pieteiktos, jauniešiem jāaizpilda pieteikuma anketa.

 

7.klases skolniece Arta Pudule

 

______________

7.klase teātra mākslas mācību saturā apgūst dažādas teātra formas.

09.11. 2021 Latvijas kultūrizglītības iniciatīvas "Latvijas skolas soma " ietvaros bija iespēja noskatīties R. Blaumaņa "Skroderdienas Silmačos" , Latvijas Leļļu teātra iestudējumu.

Lugas tēli ir nevis lelles – cilvēki, bet gan lelles – dzīvnieki. Režisori uzskata, ka ar dzīvnieku tēlu palīdzību var panākt spilgtākas savstarpējās tēlu attiecības, nevienu tieši neaizvainojot.

R. Blaumanis pats par savu lugu "Skroderdienas Silmačos" ir teicis: "Neaizmirstiet, draugi, ka tā ir joku luga. Esmu gribējis rādīt smieklus. Cita mērķa man nav bijis. Man patīk, kad tauta smejas. Mēs, latvieši, esam tik smagi, ka neprotam priecāties..."

_______________

Mīļš paldies , Latvijas Nacionālajam teātrim, Latvijas kultūrizglītības iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” vadītājiem - par iespēju redzēt izrādi “Sarkangalvīte un vilks”. 4.novembrī sākumskolēni ar aizrautību sekoja notikumiem un mācījās draudzību, līdzjūtību un iecietību. Noskatoties izrādi, skolēni darba lapās dalījās savās emocijās: izrāde patika.

_________________________________________________________________________

Aicinām Tevi uz filmas “Neatstāj pēdas” pirmizrādi Latvijas Televīzijas 1.kanālā, 11. novembrī plkst. 19.30.

Filmas galvenie varoņi ir deviņi jaunieši (skauti un gaidas, Ķemeru Nacionālā parka jaunie reindžeri un grupa “Carnival Youth), kuri COVID -19 pandēmijas laikā dodas dabā, lai piedzīvotu un uzzinātu ko jaunu: Kā krāmēt pārgājiena somu? Kā orientēties purvā? Kā pareizi iekurināt ugunskuru? Filma atklāj jauniešu attieksmi un emocijas, domājot par vidi Latvijā un pasaulē.Filmu veidojusi Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu, tā 28 minūtēs sniegs ieskatu šodienas izaicinājumos, patēriņa kultūras un dabas saglabāšanas aspektos jauniešu redzējumā. Ceļā viņi uzzinās: Kā izskatās vienīgais kukaiņēdājaugs Latvijā? Ko darīt, ja sāc grimt purvā, un cik zinoši mēs esam, kad vieni dabā? Dokumentālajā filmā redzams būtiskais par iešanu pārgājienos gar jūru, mežā un purvos.

_________________________________________________________________________​

________________________________________________________________________

 

7. - 9.klašu skolēniem

15. - 17.11.2021 ĢIS dienas 

Pasākumu skolā koordinē skolotāja Jūlija Belkovska

________________________________________

 

 

 

____________________________________________________________________________

Galēnu pamatskolas 2.klases skolēni

2. novembrī piedalās Latvijas skolas somas pasākumā "Redzēt un dzirdēt skaņu"

SIA “FINESET PRODUCTIONS” “Violin divas”)

Aizraujoša mācību stunda, kurā atraktīvi un interesanti tiek stāstīts par skaņu no tās rašanās līdz pat mūzikas instrumentu smalkai izpētei mikroskopā. Iespējams gan redzēt kā stīgas kustas palēninājumā, gan ielūkoties instrumenta iekšpusē. Bet lai nopietnā fizikas sadaļa pārāk nenogurdinātu, tā mijas ar nelieliem muzikāliem priekšnesumiem, kas atgādina skanīgu ceļojumu laikā no klasikas līdz pat mūsdienām. 

 

_____________________

 

 

___________________________________________________________________________

Tehnoloģiju mācību jomas pedagogu apmācības.

 

Izglītojamo rudens brīvdienās skolas pedagogi, kas pasniedz dizaina un tehnoloģiju, datorikas pamatus , apguva darbu ar PHOTON robotu komplektu.

Turpmāk kopdarbojoties ar soma,lv mācību materiāliem pirmsskolas 5. - 6.gadīgo grupiņas, sākumskolas un pamatskolas pedagogi izmantos janā mācību satura apguvē arī  Photon .

Paldies informātikas skolotājam Marekam Briškam, par ieguldīto darbu apmācību sagatavošanā! 

____________________________________________

Cien.vecāki un skolēni!

Pamatojoties uz Grozījumiem Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojumā Nr. 720

"Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu"

 Ministru kabineta rīkojumu Nr. 748 ,

2021. gada 20. oktobrī

noteikts , ka

 -rudens brīvdienas 2021./2022. mācību gadā tiek pagarinātas līdz 2021. gada 29. oktobrim;

 - pārtraukt mācību procesa norisi klātienē un nodrošināt mācības attālināti,

izņemot:

 - pirmsskolas izglītības programmas apguvi, 

-vispārējās izglītības programmas apguvi no 1. līdz 3. klasei atsākt  no 2021. gada 1. novembra.

Pirmsskolas grupiņas "Rūķīši" darbu uzsāks, atbilstoši šiem noteikumiem, ar 01.11.2021.

Skolas administrācija

___________________________________________________________________________

 

Konkursa laureāti 2021 - "Vēsture ap mums".

2021.gada pavasarī Galēnu pamatskolas 6. - 8.klašu skolēni piedalījās konkursā "Vēsture ap mums".

Paldies skolotājai Ritai Upeniecei par iedrošināšanu, atbalstu un rosināšanu pilnveidot savas zināšanas ārpus mācību saturā apgūstamajām tēmām vēsturē!

Skatīt galeriju

__________________________________________________________________________

 

Mežu dienas 2021

 

Galēnu pamatskolas sākumskolas klašu skolēni piedalījās Mežu dienās -2021, kuras notika Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienas 2021” ietvaros ar  projekta  “Pašvaldību darbi parkos un izpratnes par mežu veidošana” noslēgumu.

Projekta ietvaros Galēnu pagasta Galēnu parkā tika uzstādītas koka konstrukcijas bērnu rotaļu laukumi, radot bērniem un vietējiem iedzīvotājiem pilnvērtīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas atbilstoši bērnu un sabiedrības interesēm, sekmējot aktīvās atpūtas, vides sakopšanas un pieejamības aktivitāšu dažādošanu Galēnu pagasta iedzīvotājiem, veicinot un dažādojot bērnu un vietējo iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanu ārpus dzīvojamām telpām.

Mežu dienas vadīja Astrīda Rudzīte  Meža konsultāciju pakalpojumu centra

Preiļu nodaļavecākā mežsaimniecības konsultante.
 

Skatīt galeriju

Sākumskolas skolotāji

___________________________________________________________________________

 

Skolas apkārtnes sakopšanas talka.

 

 

Šogad skaistā lapu koku rota izveidoja biezu lapu klājienu skolas apkārtnē. Oktobra sākumā bija sauss un silts laiks,  tāpēc ikviens skolēns varēja izpriecāties labu kaudzēs, ko vējš putināja pa skolas pagalmu un parku.

11.oktobrī visi klašu kolektīvi piedalījās lapu novākšanas talkā. Laiks bija silts un darbi veicās ļoti raiti. 

Paldies ikvienam talkas dalībniekam!

Skolēnu pašpārvaldes saimnieciskā darba organizators

Kristaps Rimša

________________________________________________________________________

Karjeras nedēļas pasākumos

Galēnu pamatskolā iepazīst

IKT nozari.

 

Šonedēļ, no 11. līdz 15. oktobrim, Latvijas skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Papildus centrālajiem notikumiem īpaši pasākumi notiks skolās visā Latvijā un arī Galēnu pamatskolā.

 

Karjeras nedēļas pasākumi sāksies 11. oktobra rītā, kad 8.  klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt radošo programmēšanu Learn IT programmēšanas skolas pasniedzējas vadībā. Izglītojošais materiāls pieejams VIAA Youtube kontā un īstenojams vienas mācību stundas ietvaros visu Karjeras nedēļu un arī pēc tās.

 

Karjeras nedēļas turpinājumā ikvienam būs iespēja piedalīties tiešsaistes pasākumos – divās diskusijās..

 

Pirmdien, 11. oktobrī, plkst. 19.00 notika tiešsaistes diskusija vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē - draugs vai svešinieks?”. Diskusijas moderatore, uzņēmēja un Riga TechGirls vadītāja Anna Andersone ar viesiem pārrunās, kādu lomu tehnoloģiju izmantošana ieņem ģimenes ikdienā, kā tas vēlāk var ietekmēt jauniešu karjeras izvēli un kā atbalstīt bērnus tādu nozaru iepazīšanā, kas pašiem vecākiem nav tuvas un pazīstamas. Diskusijā piedalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas pedagoģe  karjeras konsultante Sarmīte Stikāne un Pusaudžu resursu centra speciāliste, jauniešu mentore Romija Krēziņa, bet vecāku viedokli pārstāvēja un pieredzē dalīsijās stiliste, divu dēlu mamma Indra Salceviča un TechHub Rīga līdzdibinātājs, fonda Change Ventures vadošais partneris, četru bērnu tētis Andris K. Bērziņš.

___________________________________

 

 Radošā programmēšana

 

11.oktobrī Galēnu pamatskolas 8.klases skolēni piedalījās Interaktīva tiešsaistes stundā, kuras laikā “Learn IT” līdzdibinātāja un ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Elīna Ražena kopā ar skolēniem veidoja interaktīvu, radošu zīmējumu JavaScript programmēšanas valodā. Pasākumā piedalījās 7.-9.klašu skolēni no visas Latvijas un tā bija viena no vairākām ES Programmēšanas nedēļas #CodeWeek2021 aktivitātēm.

 

Skolēni veidoja projektu "Slepenais ziņojums", kurā katrs jaunietis uzrakstīja un uz ekrāna paslēpa kādu slepenu ziņu, kas citiem būs jāatrod. 

8.klases skolēnu izveidotos projektu piemērus var apskatīt šeit:

https://ej.uz/slepenais-teksts , https://ej.uz/slepenais-teksts1, https://ej.uz/slepenais-teksts2, https://ej.uz/slepenais-teksts3, https://ej.uz/slepenais-teksts4, https://ej.uz/slepenais-teksts5, https://ej.uz/slepenais-teksts6 ( Lai projektu palaistu, nospiediet uz "play" (trijstūra) ikonas un ar pelīti velciet pāri pelēkajam ekrānam.)

Katrs skolēns par piedalīšanos un izveidoto projektu  saņēma “Dalības sertifikātus”.

Datorikas mācību priekšmeta

skolotāja Sandra Rimša

______________________________________________

Otrdien, 12. oktobrī, plkst. 14.00 notika diskusija jauniešiem “Iedvesmas stāsti - kā es nokļuvu IKT nozarē?”, kurā pieredzes stāstos dalījās IKT nozares profesionāļi. Diskusiju vadīs uzņēmēja, bijusī CityBee Latvija vadītāja un Forbes 30 under 30 laureāte Egija Gailuma. Pieredzes stāstos par nokļūšanu IKT nozarē dalījās Java programmētāja uzņēmumā Accenture Anastasija Volkova, Web produktu īpašniece tehnoloģiju un izklaides uzņēmumā Tet Karīna Korotkova, Saldus tehnikuma IT programmas pasniedzējs Artūrs Jaunzems, IKT jaunuzņēmuma Exponential Technologies līdzdibinātājs un valdes priekšsēdētājs, kā arī zinātnes komercializācijas eksperts Ģirts Smelters un SIA Physical Software līdzdibinātājs un Covidwallet.lv idejas autors Kārlis Upītis.

_________________________________________________________________________

EU Code Week Latvia “ Animē vārdu “

14.oktobrī 5.klases skolēni piedalījās interaktīvā tiešsaistes stundā, kuras laikā “Learn IT” līdzdibinātāja un ES Programmēšanas nedēļas vēstniece Elīna Ražena kopā ar skolēniem iepazina Scratch programmēšanas pamatus un animēja vārdu.

Skolēni programmēja Scratch vidē. Katrs veidoja projektu "Animē vārdu". Paši skolēni izvēlējās savus burtus, vārdus un animācijas, kas slēpās zem burtiem.

5.klases skolēnu izveidoto projekta piemērus varat apskatīt šeit: https://ej.uz/vards1 , https://ej.uz/vards2 , https://ej.uz/vards3 , https://ej.uz/vards4 , https://ej.uz/vards5 , https://ej.uz/vards6 , https://ej.uz/vards7 , https://ej.uz/vards8 .

Par piedalīšanos ES Programmēšanas nedēļas pasākumā, skolēni saņēma “Dalības sertifikātus”

Skatīt galeriju

Datorikas mācību priekšmeta

skolotāja Sandra Rimša

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos  - Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.  

 

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

 

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Karjeras nedēļas plāns Galēnu pamatskolā:

https://docs.google.com/document/d/108LcEYJd4KFfUGAHs5BkxFHvuItW81hj/edit?usp=sharing&ouid=109594811834145505171&rtpof=true&sd=true

_____________________________________________

Skolotāju diena 2021

Katru dienu, dodoties pasaulē, skatīties:
Ar pateicību – atpakaļ,
Ar drosmi – uz priekšu,
Ar mīlestību - sev apkārt,
Ar ticību – uz augšu.

PALDIES

Skolēnu pašpārvaldes līderiem, par radīto svētku sajūtu 1.oktobra darba dienas rītā!

PALDIES

Preiļu novada domes deputātam Jurim Vucānam ( foto – pirmais otrajā rindā no kreisās puses) par sirsnīgo uzrunu svētkos, ziediem un saldumiem!

PALDIES

klašu skolēniem par ziediem, smaidiem un jaukajiem svētku novēlējumiem!

PALDIES

8.klases kolektīvam par darbu mācību stundu organizēšanā!

Galēnu pamatskolas skolotāju kolektīvs

______________________________________________

 

Latvijas skolēnu 75. spartakiāde

SKOLU RUDENS KROSA STAFETĒS

 

1.oktobrī Preiļos notika Latvijas Skolēnu 75. spartakiāde rudens krosa stafetēs. Dalībnieki bija ieradušies no visas Latvijas.

 Galēnu skolu sacensībās pārstāvēja tikai divas komandas: 2006./2007.g.dz. zēnu komanda- Miks Severīns Bernsons, Aleks Upenieks, Gustavs Eriņš, un otru komandu veidoja

2010.g.dz.un jaunāki dalībnieki- Emīls Barkovits, Kristaps Rimša, Raitis Lacs.

Abas komandas savās grupās izcīnīja augstas spetītās vietas, kas kopējā kunkurencē skolai ļāva izcīnīt 3.vietu.

 

Sporta un veselības mācību priekšmeta skolotājs

Guntis Belkovskis

Mazo pamatskolu grupā  3.vieta.

Paldies visiem dalībniekiem!

Video par pasākumu: :https://www.youtube.com/watch?v=idQvGmNoDDE

___________________________________________________________________________

 

5. klases ekskursija uz Jasmuižu

 

Skaistā, saulainā rudens dienā- 30.septembrī- 5.klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Raiņa “jaunu dienu zemi”- Jasmuižu.

Skolēnu atsauksmes par tur redzēto, dzirdēto

  • Uzzināju par Raini, kā viņš mācījās. Redzēju Jašas upi. Man ļoti patika, bija labas emocijas.
  • Mēs redzējām māla velniņu izstādi. Vēl mēs zīmējām smiltīs uz gaismas lampām. Man viss ļoti patika.
  • Es redzēju Raiņa statuju. Bijām Raiņa mājā, redzējām vecas fotogrāfijas, Raiņa rakstītās vēstules, diplomu, vecas avīzes, ko mēģinājām lasīt. Redzējām māla vāzes. Tilts pār Jašas upi bija kā batuts, mēs pa to lēkājām.
  • Redzēju daudzas vecas grāmatas, ko lasījis Rainis. Uzzināju, ka Rainim bija 2 māsas. Ēkā, kur agrāk bija kūts, tagad var aplūkot daudzus māla izstrādājumus.
  • Man patika melnais kaķis, kurš mūs visu laiku pavadīja.
  • Es uzzināju, ka Rainis Jasmuižā dzīvoja, kad viņam bija 18-25 gadi. Raiņa vecākiem tad bija 85 govis.
  • Redzēju spilvenus, kuri šūti pēc I.Ziedoņa “Krāsaino pasaku” motīviem.
  • Es gribēju, lai mums vēl vairāk ko pastāsta un parāda. Mūs pacienāja ar garšīgu tēju un pīrādziņiem.

Literāro un vizuālās mākslas darbu konkursa “Raiņa dzejas vārdnīca” noslēgums

             2020./2021.m.g.pavasarī Raiņa muzejs “Jasmuiža” rīkoja literāro un vizuālās mākslas darbu konkursu “Raiņa dzejas vārdnīca”.

Lai aktualizētu Raiņa daiļrades lomu mūsdienu sabiedrībā un bagātinātu skolēnu vārdu krājumu, skolēni bija aicināti izveidot ilustrētu Raiņa dzejas vārdnīcu, izrakstot nesaprotamus, nezināmus, interesantus vārdus, skaidrot tos, kā arī ievietot savos teikumos. Šim nolūkam konkursa dalībniekiem bija jāizmanto dzejoļu krājumu “Puķu lodziņš”, “Zelta sietiņš” un “Lellīte Lolīte” dzejoļi.

Konkursā piedalījās Galēnu pamatskolas skolēni Arta Pudule, Dans Puduls, un Sandis Endijs Dimitrijevs. 107 konkurentu vidū mūsu visi 3 skolēni ieguva atzinības. Šogad septembrī šie skolēni kopā ar klasesbiedriem tika uzaicināti uz apbalvošanu, bet, diemžēl, dienā, kad bija jādodas pēc balvām, visa klase nonāca karantīnā. Izdevību apmeklēt Raiņa muzeju Jasmuižā izmantoja 5.klases skolēni. Muzeja sarūpētās balvas tika atvestas un svinīgi pasniegtas uzvarētājiem.

 

Skatīt galeriju

Latviešu valodas un literatūras

mācību priekšmeta skolotāja Inga Elste

_____________________________________________________________

 

Skolu sacensības fulbolā 2021

 

28.septembrī Preiļos norisinājās skolu sacensībās futbolā. Trīs komandu konkurencē mūsu skola piekāpās divām Preiļu komandām, un ierindojās 3.vietā.

Pie medaļām tika Megija Āriņa, Emīls Barkovits, Iļja Skobeļevs, Kristaps Rimša, Guntis Strods, Jurģis Strods, Maksims Litvjakovs, Juris Koļesovs, Artūrs Puduls, Raitis Lacs.

Sporta un veselības mācību priekšmeta skolotājs

Guntis Belkovskis

 

 

_______________________________________________________________________

Baltu vienības diena 2021

22.09.2021 tiek atzīmēta Baltu vienības diena . Ikgadu atzīmējam arī Galēnu pamatskolas kolektīvā. Pasākumu vadīja 9.klases skolēni.  Deju kolektīvi uzstājās ar priekšnesumiem, kopā dziedājām spēka dziesmas , lai izjustu kopības sajūtu.

Konteksts:

22. septembris kopš 2000. gada Latvijā un Lietuvā ir oficiāli atzīmējams datums – Baltu vienības diena. Šai samērā nesenajai tradīcijai pamatā viduslaiku vēstures notikums – kauja pie Saules, kura, saskaņā ar 14. gs. Livonijas ordeņa hronista Vartberges Hermaņa ziņām, notikusi 1236. gada 22. septembrī.

Vēstures un sociālo zinību

mācību priekšmeta skolotāja

Rita Upeniece

___________________________________________

SPORTOJAM

Kā ikkatru gadu, skolā tiek rīkots rudens kross.

16.septembrī uz starta ieradās bērnu dārza grupiņa un 1.-5.klašu skolēni. Zēni un meitenes sacentās atseviški.

1.-2.klašu grupā pirmo vietu izcīnīja Amanda Auziņa, otru vietu Soneta Dārta Novika un trešo vietu Valērija Grigorjeva. Zēniem ātrākais bija Rojs Āriņš, otrais Artūrs Puduls, un trešais Mārtiņš Skutelis.

3.-5.klašu grupā meitenēm ātrākā ir Kristīne Grigorjeva, otrā vieta Megijai Āriņai un trešā Kristiānai Brokai. Zēniem nepārspēts palika Kristaps Rimša, otrais ierindojās Emīls Barkovits un trešais bija Maksims Litvjakovs.

Vecākās klases ar ātrumu un izturību mērjojās 23.septembrī.

 6.-7.klašu grupā meitenēm pirmā vieta Amandai Briškai, otrā vieta Alisei Čačai un trešā vieta Rūtai Stafeckai.

Zēniem šajā vecumā ātrākais izrādījās Sandis Endijs Dimitrijevs, otrais Dans Puduls un trešā vietā Aldis Veigulis.

8.-9.klašu grupā piedalījās tikai divas meitenes. Pirmā vieta Annijai Tumānei, un otrā vieta Samantai Ružai.

Zēniem trešā vieta Aleks Upenieks, otrā vieta Mikam Severīnam Bernsonam, un ātrākais skolēns skolā ir Gustavs Eriņš.

Skatīt galeriju

 

Sporta un veselības mācību priekšmeta skolotājs

Guntis Belkovskis

___________________________________________________________

CITĀDAIS DEJU LIELKONCERTS

Galēnu pamatskolas 4. - 6.klašu  tautas deju kolektīvs 11.septembrī piedalījās

 Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” ierakstā.

VEF kultūras pilī lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” filmēšanas pirmajā dienā pulcējas deju kolektīvi no dažādiem Latvijas reģioniem, lai izdejotu 34 gadskātras dejas, uz VEF kultūras pils skatuves dejojs 33 deju kolektīvi no visas Latvijas.

Dziesmu un deju svētku padomes deju nozares pārstāve Zanda Mūrniece norāda, ka šajā reizē uz jebkuru deju norisi noiets garš ceļš, tādēļ svētku veidotāji cer arī ar nofilmēto lielkoncertu nodot skatītājiem prieku par dejotāju atkal satikšanos.

Viena no tautas deju lieluzveduma televīzijas režisorēm Ina Kronberga skaidro, ka uz VEF kultūras pils skatuves nofilmēts koncerta kodols, kurā bērni un jaunieši ar gadskārtu stāstu četrās deju pīnēs izdejos Saules gadu. Trīs dienās ierakstīti 34 priekšnesumi, kurus izdejo kolektīvi no visas Latvijas. Savukārt skatītāji video koncertu kopā ar svētku tiešraides elementiem varēs vērot 6. novembrī Latvijas Televīzijā.

Uzgavilējam ikvienam TV notikuma dalībniekam un ikvienam, kas šīs dejas iemīlējis un apguvis!

https://www.facebook.com/www.galenupamatskola.lv/posts/1333729593711158

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/dziesmu-un-deju-svetki/deja-mus-satuvina-nofilmets-dziedundejo2021-tautas-deju-lielkoncerta-saule-vija-zelta-rotu-kodols.a422078/

 

Skatīt galeriju

Tautu deju skolotāja Solvita Medne -Novika

____________________________________________________________________

Rudens ziedu parāde pirmsskolā

 

Kokiem lapas lēni krīt,
Rūķiem jāsāk rosīties tūlīt.
Jāsāk dabu izdaiļot,
Kokiem lapas nokrāsot.

Rūķiem darba pilnas rokas,
Jāpaskatās, kā tiem sokas.
Mazais rūķis nēsā krāsu
Un vēl auklē savu māsu.

Kriksis krāso lapas sārtas,
Riķis- dzeltenas un zaļas.
Oranžās lai krāso Niķis,
Dzeltenās jau glezno Ciķis.

 

Trešajā septembra nedēļā Galēnu pamatskolas pirmsskolas grupu “Rūķīši” āra teritorijā tika izveidotas krāšņas ziedu kompozīcijas no dažādām  rudens puķēm.

Savu pienesumu kompozīciju izveidē ir devuši čaklie rūķu bērni – gan jaunākā  grupa (1. - 3. g. v), gan vecākā grupa (4. – 6. g. v.). Protams,  līdzdarbojoties vecākiem, kas ļāva griezt spilgti rudenīgos ziedus savos dārzos. 

Tā bija visīstākā rudens ziedu parāde! Asteres, dālijas, krizantēmas, gladiolas un mārtiņrozes dažādās krāsās rotāja “Rūķīšu” skoliņu pagalmu veselu nedēļu! Lai ziedi nenovīstu, rūķis Centis centīgi laistīja puķes katru dienu ar savu burvju lejkannu, kurā nekad nebeidzās ūdens. Savukārt rūķis Gaismiņš turēja rokās savu burvju lukturīti, lai visi, kas nāca skatīties brīnumskaisto ziedu izstādi, to redzētu jau pa gabalu. Rūķi Kriksis, Riķis, Niķis un Ciķis bija sakrāsojuši kļavu lapas rudenīgi spilgtās krāsās un izvietojuši pa visu “Rūķīšu” skolas laukumu, tādējādi  darot ziedu izstādi vēl krāšņāku un pamanāmāku. Daudzi garāmgājēji nepalika vienaldzīgi – ar interesi un sajūsmu aplūkoja ziedu izstādi un strādīgos rūķīšus.

Vēlamies pateikt paldies bērniem un viņu vecākiem par atsaucību un aktīvu piedalīšanos izstādē!

 


/ Pirmsskolas grupu “Rūķīši” skolotājas /

 

Skatīt galeriju

_________________________________________

___________________________________________________________________________

 

 

INFORMĀCIJA !

Kātrība,  kādā tiek nodrošināti Covid-19 infekcijas izplatības novēršanas pasākumi un organizēts mācību process izglītības iestādē

SAITE:

https://docs.google.com/document/d/1xOf-6Tqj3OCsEyUsDeVSgAWpm7B2K7ac/edit

 

Rīcības algoritms, ja bērnam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes.

SAITE:

https://drive.google.com/file/d/1_4iINt6NGatIhkZ8sOp1yFuD-wVITzUA/view?usp=sharing

 

Skolas administrācija

__________________________________________________________

Galēnu pamatskolā 2021./2022 mācību gadā mācās 101 audzēknis:

76 skolēni un 25 pirmsskolēni.

Skolā pedagoga gaitas uzsāk informātikas, dizaina un tehnoloģiju ( kokapstrādes un programmvadāmo ierīču ) skolotājs MAREKS BRIŠKA. Paaudžu nomaiņa arī skolas administrācijā. 2021./2022.m.g. direktores vietniece SANDRA RIMŠA, metodiskā centra vadītāja JŪLIJA BELKOVSKA. Kā arī pedagogi: SOLVITA MEDNE - NOVIKA( sākumskolas skolotāja un tautu deju olektīvu vadītāja), BIRUTA BRŪVELE( 7.-9.klašu mūzikas skolotāja), ANŽELA UN EĻČINS DŽAFAROVI( programmēšanas , 7.,8.klases datorikas pedagogi) , ILONA SONDARE  - pirmsskolas 4.gadīgo grupiņas audzinātāja.

Skolas darba prioritātes šajā mācību gadā:

1. Ieviests kompetenču pieejā balstīts jauns mācību saturs 2.,5.,8.klasē.

2. Dažādotas mācību metodes darbā ar talantīgajiem skolēniem un skolēniem ar mācīšanās grūtībām, lai veicinātu augsta un optimāla līmeņa sasniegumus.

3.Veikta personālresursu profesionālā pilnveide atbilstoši jaunajam mācību standartam “Skola 2030”, skolotāju ataudzes mentoringa nodrošinājums.

 4. Pilnveidotas klašu  telpas atbilstoši jaunajam mācību standartam un mācību metodēm, paņēmieniem.

Skolas audzināšanas darba mērķis 2021./2022.m.g.:

Izglītojamo mēdijpratības veicināšana( digitālās kultūras, mākslas un sadarbības formu attīstīšana)

Skolas kolektīvs turpinās iesaistīties sekojošos projektos:

ESF projekts SAM 8.3.2. „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”, 

ESF projekts Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”

ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Kultūrisglītības iniciatīvā “Latvijas skolas soma” 

Programmās :”Skolas auglis”, “Skolas piens” 

Eiropas skolu kopienas eTwinning projetos : 2021./2022.m.g. sadarbībā ar Dundagas vidusskolu realizējam projektu "Galēnu un Dundagas apkārtnes līkloči".

Skolā darbojas sekojoši pulciņi:

Zinību dienas īpašie viesi bija skolotāja Anna Kupre, mēs pateicamies par mūža ieguldījumu Galēnu pamatskolas attīstībā , kultūrizglītībā, administratīvajā darbā. Pateicības rakstu par mūža ieguldījumu  pasniedza Preiļu izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Evelīna VIsocka.

Skolas kolektīvu uzrunāja Preiļu novada domes deputāts Juris Vucāns.

Skatīt galeriju

__________________

_____________________________

Vecāku sapulces saruna festivāla "LAMPA" ietvaros.

 

21. augustā Galēnu pamatskolas klašu audzinātāji sadarbībā ar Galēnu Kultūrvēstures biedrību aicināja vecākus uz dažādām sarunu tēmām un diskusijām, kā arī pārrunāja 2021./2022.mācību gada aktualitātes.

  Šī tēma skolas kolektīvam ir ļoti tuva, jo skolas trīs pamatvērtības ir : CIEŅA, SADARBĪBA, MĒRĶTIECĪBA.

Paldies visiem interesentiem  par iesaistītšanos un  diskusijām!

Skatīt galeriju

Skolas administrācija

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mentorings un projektu veidošana “eTwinning Skola” statusu ieguvušajām iestādēm.

 

Galēnu pamatskolas kolektīvs iesaistās eTwinning projektu organizēšanā. 2021./2022.m.g.  eTwinning projektus skolā koordinēs skolotājas Daina Mičule un Jūlija Belkovska.

Apmācību laikā tika veidoti jauni projekti, nostiprināta mentoru – mentorējamo saikne un sadarbības plāni projektu īstenošanai, kā arī veidoti plāni kā nostiprināt eTwinning projektu plašāku ieviešanu dalībnieku skolās.

Šajā mācību gadā tiek īstenots

projekts "Galēnu un Dundagas apkārtnes līkloči" sadarbībā ar Dundagas vidusskolas skolotāju Līvu Irbi.

Skolas administrācija

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAULESVIJA.

Citāds Dziesmu svētku gājiens.

Šopavasar tradicionālais Skolu jaunatnes Dziesmu svētku ietvars transformējās citos formātos, lai ikvienam būtu iespēja savām acīm skatīt plašo tradīcijas spektru.

No 12. līdz 29. jūlijam Latviju caurvija Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norišu #DziedUnDejo2021 pirmais notikums “Saulesvija”. No tradicionāla klātienes notikuma – svētku dalībnieku gājiena Rīgā – laikmeta nosacījumu vadīts, tas aizvija daudz garāku ceļu.

Galēnu pamatskolas deju kolektīvi / vadītājas: Anna Kupre, Ilze Kudiņa, Solvita Medne-Novika/ gājienā piedalījās Preiļu  pildētā. 

Ierasti ir bijis, ka svētku dalībnieku gājienā cauri Rīgas centram dodas visu Latvijas pašvaldību delegācijas ar saviem kolektīviem, pašvaldības vadību, karogiem un vimpeļiem. Šoreiz viss bija otrādi – delegācijas bija savās mājās, bet svētku organizatori un sveicinātāji pieripoja klāt ar svētku auto un ripināmiem objektiem – saulesripām.

“Saulesvijai” līdzi devās filmēšanas grupa režisora Paula Dombrovska vadībā, kas ceļā pavadīja 14 dienas. Īsfilma ir kā laika kapsula, kurā varam vērot, ar kādiem izaicinājumiem savas misijas ceļā sastapās komandas, un vai prieks bērnu acīs un sirdīs ir tikpat liels, kā tiekoties kopīgos pasākumos visas nedēļas garumā Rīgā. Dokumentālās filmas idejas autors un producents ir Dzintars Dreibergs, montāžas režisore ir Inese Kļava, operatori – Reinis Aristovs, Dāvis Doršs un Aleksandrs Okonovs, producente – Ilze Faļkovska, filmu studija Kultfilma.

informācijas avots:  http://straume.lmt.lv/lv/filmas/latvijas-filmas/saulesvija/1072264

Skatīt galeriju

______________________________________________

Konkursu “Noslēpumainā zinātne” rīkoja RTU Bērnu un jauniešu universitāte (BJU) un RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs sadarbībā ar Baltijas Biomateriālu ekselences centru (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE).

Konkurss tika rīkots ar mērķi popularizēt ķīmiju un materiālzinātnes jauniešu vidū, kā arī organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, kas attālināto mācību laikā bija ļoti aktuāli. Tā kā konkursā varēja piedalīties visa klase, tā bija arī iespēja saliedēt skolēnus, veicināt viņos vēlmi mācīties vienam no otra un attīstīt savus talantus, un iegūt jaunas zināšanas darot. 

Konkursam pieteicās 30 skolas, bet aktīvi piedalījās 22 komandas no visas Latvijas. Arī Galēnu pamatskolas 8. klases skolēni: Ričards Bainors, Miks Severīns Bernsons, Annija Tumāne, Aleksandrs Geduševs, Samanta Solovjova, Samanta Ruža un Andris Benislavskis. Skolēni piedalījās konkursā ar komandas nosaukumu –  “Galēnu ķīmiķi”.

Konkurss noritēja tiešsaistē – RTU BJU mājaslapā un Facebook. Skolēnus vispirms lekcijā uzrunāja RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieces Dagnija Loča, Kristīne Šalma-Ancāne un Arita Dubņika, kam sekoja video uzdevums.       Uzdevumus skolēni veica individuāli, izmantojot mājās pieejamus materiālus. Pēc tam skolotāja apkopoja visus rezultātus un iesniedza tos.

Kopvērtējumā komanda “Galēnu ķīmiķi” ieguva 48,1 punktus un ierindojās 5. vietā no 22 komandām valstī.

Paldies skolēniem par ieguldīto darbu un laiku, vecākiem par atbalstu!

ķīmijas skolotāja Jūlija Belkovska

PATEICĪBA/galenu_pamatsk_noslepumaina_zinatne_pateiciba.pdf

____________________________________________________________________

"Rūķīšu" grupiņas izlaidums 2021.

 

Kad ābeļziedos saule smejas

Un dārzos tulpju krāsas auž.

Mazliet mums bēdīgas ir sejas,

Par šķiršanos šī diena pauž.

No bērnudārza projām ejot,

Kā taurenis uz pleca būs.

Mums atmiņas par visu labo,

Kad kopā bijām-mēs un jūs.

 

                 Bērnība-tas ir laiks no piedzimšanas līdz brīdim,kad pasaule liek mums kļūt pieaugušiem.Tas ir laiks,kad ir pirmās apzinātās atmiņas,kad ir vēlēšanās mācīties,iepazīt un izzināt visu,kas mums apkārt.Bērnības laiks mirdz un zied daudzās krāsās.No agrajā rītā sakļautajām lapiņām,kas nes sevī dzirkstošu rasas lāsi,tas ir kļuvis par milzīgu,zaigojošu sauli,kas atspoguļo visu bērnības dienu mainīgo debesi un krāsu pasauli.

                  Pirmdien,31.maijā siltus ceļavārdus teicām saviem septiņiem,,rūķīšiem''.Jūsu bērnības dienas iet rokās kā draudzenes sadevušās-iet viegliem soļiem pāri ziedu klātajām pļavām,iet tālāk-plašajā pasaulē,līdzi paņemot-lasīt,rakstīt un rēķināt prasmes.Mums katram savas iespējas,mērķi un uzdevumi.Reizēm liekas,ka mērķis zūd,bet tad atkal tie uzrodas no jauna,kā ābeles ziedi pavasarī.Mēs visi esam kā ābola sēkliņas-iesējamies,izaugam un dzīvojam pasaulē.

                     Mums liels prieks un gandarījums par lielajiem,, rūķīšiem'',kas šodien iziet plašajā pasaulē,pilni bērnības dienu saules un iespaidu!Bērni dalījās atmiņu stāstos par laiku,ko pavadījuši kopā.Tas ir neaizmirstams laiks.Kad bērni būs kļuvuši lieli,viņi vienmēr domās būs atpakaļ bērnības zemē,kur palika draugi,sapņi un pasaku fejas...Bērnu sapņi ir kā putni debesīs-skaisti un netverami.Bet,ja cerēs,sapņos,ilgosies un būs pacietīgi,tad viss kļūs iespējams! Bērni, šajā skaistajā svētku dienā, vienojās kopīgās draudzības rotaļās,dziedāja dziesmas un skaitīja dzejolīšus,saņēma pirmsskolas grupas,,Rūķīši'' apliecību ,kā pateicību par kopā pavadīto laiku pirmsskolā, un liecību,kas apliecina,ka bērni mācījušies,izpildījuši,sasnieguši mācību jomās paredzētos rezultātus un varēs uzsākt mācības 1.klasē. 

                      Pateicības saņēma arī vecāki par sadarbību,rūpēm un atsaucību.Paldies vecākiem,ka uzticējāt mums savu visdārgāko!Paldies par atbalstu,iejūtību un izturību!

                       Mēs,skolotājas,ceram,ka esam bijušas bērniem kā saulesstariņi,kas iesēj jaunus ticības asnus dvēselē un atdod šodienas vējam mīļas domas,kuru nekad nav par daudz!

                      Bērni ir puķes pasaules dārzā,kas uz laiku ir uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai,kas aug un attīstās pēc viņu pašu vien zināmiem un nesatricināmiem likumiem.

                      Lai veiksme un saulesstariņi  jūs pavada ceļā uz 1.klasi!

Jauku vasaru!

 

                                                                                                                                                                           Pirmsskolas skolotajas: Iveta Upeniece

                                                                                                                                                                                                             Sandra Rimša

 

Skatīt galeriju

___________________________________________

 

__________________________________________________________________________

Eiropas eksāmens

 

Eiropas eksāmens šogad notiek jau septīto gadu. Katru gadu, atzīmējot Eiropas dienu, arī mūsu skolas skolēni piedalās tiešsaistes testā. Eiropas eksāmens šogad notiks no 7.maija plkst. 8.00 līdz 9.maija plkst. 20.00 tiešsaistē. Katrs dalībnieks piedalās individuāli vienu reizi atbilstošajā vecuma grupā. Eksāmena kārtošanas maksimālais laiks ir 20 minūtes.

Eiropas eksāmenu šogad raksturo vārdi REDZI, DZIRDI, UZZINI, IZPROTI, mudinot pilnveidot zināšanas, izpratni, kļūt aktīvākiem, kopā veidot Latviju un Eiropas Savienību.

Šogad pirmo reizi arī 1.-3. klašu skolēni piedalīsies Eiropas eksāmenā. Lai tam sagatavotos, Eiropas eksāmena komanda piedāvāja interesantu konkursu “Redzi, uzzini, izproti!”. Skolēni aktīvi iesaistījās konkursa uzdevuma veikšanā. Mūsu skolēniem izdevās atšifrēt rēbusu. Par labi paveikto darbu skolēni saņēma pārsteiguma balvas.

Veiksmi Eiropas eksāmenā!

                                                                                     / Skolotāja Rita Upeniece /

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

                Latvijā jau otro gadu, visiem kopā, bet attālināti, notika Ghetto Games 4. maija “Brīvības skrējiens” un pirmo gadu “Brīvības gājiens”.

                Sacensību mērķis bija veicināt aktīvu un arī zaļu dzīvesveidu, tāpēc, kopā ar mežizstrādes uzņēmumu SIA “R GRUPA”,  par katriem veiktajiem 10 km tiks iestādīts viens koks. Šo sacensību mērķis ir iestādīt vismaz 2000 koku, kas būtu 10’000 kvadrātmetru jaunaudzes Iecavas novadā. 

                 Arī Galēnu pamatskolas pedagogi un skolēni ņēma dalību sacensībās.

1.klases skolēni:

Mārtiņš Skutelis kopā ar vecākiem veica 11,5 km;

Raitis Belkovskis kopā ar skolotāju Jūliju Belkovsku veica 10,6 km

3. un 4.klases skolēni Jurģis un Guntis Strods kopā ar skolotāju Gunitu Strodi veica vidēji katrs 4 km.

Kopā Galēnu pamatskolas audzēkņi iestādīja 3 kokus.

 

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par aktīvu dalību sacensībās!

 

Skolotājs Guntis Belkovskis

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

Nodarbību saraksts Zinātnieku nakts ietvaros pieejams šeit!

30. aprīlī, tiešsaistē norisinājās ikgadējais pasākums Eiropas Zinātnieku nakts. Tā laikā vairāki interesanti un interaktīvi pasākumi tika organizēti Rīgā, Jelgavā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Salaspilī, Rēzeknē, Daugavpilī, aptverot visu Latvijas teritoriju. Šī gada sauklis: “Zinātnes daudzveidība nākotnei” stāstīja, ka zinātniskie pētījumi ir vērsti labākai nākotnei un rādīja zinātnes jomu daudzveidību no sociālajām zinātnēm, humanitārajām, medicīnas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas.

Arī Galēnu pamatskolas pedagogi un 6. – 8. klases skolēni apmeklēja un vēroja latviešu zinātnieku sagatavotās aktivitātes.

Pēc pasākuma apmeklējuma skolēni dalījās savās pārdomās.

Samanta Ruža (8. klase) “Uzzināju, kā ražo iepakojumus. Kāda ir to daudzveidība. Ieguvu zināšanas par kukaiņiem un meža produktu izmantošanas iespējām. Patika vērot DU demonstrētos ķīmijas eksperimentus. Kopumā pasākums likās ļoti interesants, jo bija iespēja iegūt jaunas zināšanas.”

Daniels Kristians Jansons (7.klase) “Uzzināju par Latvijas pirmo satelītu – Venta 1, kā matemātiku iespējams izmantot dabā. Patika dažādi mēles mežģi, stāsti par zinātnisko valodu un Normunda Paula lekcija. Kopumā pasākumā pasniegtā informācija bija viegli skatāma, klausāma un uztverama. Brīnišķīgas nodarbības.”

Edīte Rimša (7.klase) “Pasākuma laikā es uzzināju, ka arī augļiem ir DNS, kā notiek šūnu pasts un vērojot eksperimentu, pārliecinājos par sālsūdens elektrovadītspēju. Atmiņā visspilgtāk palika filma par vēža šūnu komunikāciju un dažādi eksperimenti, kurus varēšu veikt mājās, piemēram, mājas augļiem izdalīt DNS. Man ļoti patika apmeklētās nodarbības, uzzināju daudz jaunas informācijas.”

Aleksandrs Geduševs (8.klase) “Man bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu par Covid – 19 un zāļvielu meklējumiem. Patika, kad stāstīja par slimību cēloņu identifikāciju. Tā kā man interesē sports, noklausījos arī Latvijas sporta pedagoģijas akadēmijas lekcijas. Patīkamas bija kopā būšanas sajūtas, kaut arī nelielu laika posmu.”

Rendijs Noviks (6.klase) “Mani ieinteresēja Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silavas” rīkotās lekcijas, jo patīk viss, kas saistās ar kokiem. Uzzināju, ka vairāk jārūpējas par mežu. RTA nodarbībās uzzināju, kā darbojas un, ko var gatavot ar lāzera iekārtām. Vidzemes Augstskolas lekcijā noklausījos par vērtēšanu, ko un kā vērtē. Pasākums bija ļoti interesants.”

Paldies visiem skolēniem, vecākiem un pedagogiem, kas apmeklēja zinātnieku sagatavotās nodarbības.

Skolotāja Jūlija Belkovska

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

Pirmsskolas grupu pasākums “Pavasara

princese 2021”

 

Piesmel pilnas saujas

smaržīga pavasara.

Nolauz no lāstekas kripatiņu

dzirkstoša prieka.

Iepin matos stariņu saules.

Uzliec visskaistāko cepuri

un dodies pastaigā...

Skaistos tērpos postas, greznu matu rotu rotātas, pirmsskolas grupiņu pavasara princeses sagaidīja savu svētku dienu. Pašām mazākajām princesēm šie svētki notika 8. martā, bet lielākajām princesēm - 23. aprīlī.

Konkursam sākoties, vecākās grupas princeses tika svinīgi ievestas svētku telpā. Princešu pavadoņi bija grupiņas zēni. Visi kopā nodziedāja skanīgu un jautru dziesmu ,,Jau gaisā smaržo pavasars.'' Un tad jau sākās konkursa uzdevumi. Meiteņu paveikto vērtēja stingrā žūrijā - skolotāja Nellija un grupiņas zēni.

Katra pavasara princese bija sagatavojusi mājas darbu, ko parādīt žūrijai. Meitenes skandēja dzejolīšus un tautasdziesmas. Una Rimša skaisti nodziedāja dziesmiņu par kinderoliņu, bet Valērija Grigorjeva atraktīvi kustējās deju ritmos. Žūrijas locekļi vērtēja ne tikai princešu sagatavotos mājas darbus, bet arī meiteņu košās kleitiņas un skaistās frizūras.

Vēl pavasara princesēm tika piedāvāti dažādi interesanti uzdevumi, kurus meitenes veica ar lielāko prieku. Savu zīmēt un krāsot prasmi meitenes varēja parādīt, apzīmējot putnu būrīšus un izkrāsojot skaisto princešu portretus. Mazliet sarežģītāki bija prāta uzdevumi un uzdevumu režģi, taču meitenes arī ar šiem pārbaudījumiem lieliski tika galā. Katra saņēma noteiktu punktu skaitu – tik, cik bija nopelnījusi.  Pirkstiņu veiklību meitenes parādīja pupiņu šķirošanas konkursā. Līdzsvara noturēšanas pārbaudījumā, kur vajadzēja uz galvas noturēt grāmatu, ejot pa taisnu līniju, vislabāk  veicās Unai un Valērijai. Pārējām meitenēm vēl jāpatrenējas, bet visumā  princeses turējās braši.

Rokdarbu pārbaudījumā meitenes vēra rokassprādzes no makaroniem. Akurāta un īpaši skaista rokassprādze sanāca Elizabetei. Katrai topošajai saimniecei jāpazīst un jāprot nosaukt pārtikas produktus, tāpēc meitenes iepazina tos, nosauca un dekorēja monogrammas - sava vārda un uzvārda pirmos burtiņus no dažādiem pārtikas produktiem - makaroniem, pipariem, rīsiem, griķiem u.c. Pavasarīgo konkursu noslēdza visgaršīgākais pārbaudījums, kad mazākajām meitenēm pēc attēliem vajadzēja salikt uz irbulīšiem triju dažādu ogu kombinācijas, savukārt lielākajām meitenēm vajadzēja pareizi izlasīt ogu nosaukumus un secīgi salikt ogas uz irbulīšiem.

Pēc žūrijas apspriedes, katra šīs dienas konkursa meitene tika pie dāvanām un titula. Šogad titulu “Pavasara princese 2021” ieguva UNA RIMŠA.

Visas meitenes konkursā centās, uzdevumus veica ar prieku un tāpēc bija pelnījušas skanīgus titulus, dāvanā - gardumus un krāšņu puķi, kas izdaiļos puķu dobi visas vasaras garumā.

Paldies Jānim Silverijam Stikānam, kurš bija sarūpējis apsveikuma dāvaniņas - krāsojamās grāmatiņas un gardumiņu.

          “Mazo rūķīšu” grupiņas princeses ieradās pasākuma dienā brīnumskaistās kleitās un meiteņu matus rotāja modernas frizūras – tas bija mazo pavasara princešu mājas darbs – glīti un gaumīgi sapucēties svētku pasākumam. Jaukos tērpus un skaistās frizūras vērtēja kompetenta žūrija – grupiņas zēni.

Meitenēm konkursā bija jāveic dažādi interesanti uzdevumi – vispirms bija jāsaliek no atsevišķām detaļām zvaigžņotās princeses attēls un pēc tam tas jāsalīmē.

Tā kā bija 8.marts, tad mazās princeses pagatavoja dāvaniņu savām mīļajām māmiņām – izkrāsoja krāšņas rozes un tās pielīmēja apsveikumam. Jāpiebilst, ka arī žūrijas locekļiem tika uzdots tas pats uzdevums – izkrāsot un salīmēt jaukus apsveikumus, lai iepriecinātu savas mammas. Trešajā uzdevumā tika pārbaudīta princešu pirkstiņu veiklība – lielākajām meitenēm bija jāsaver no plastmasas pērlītēm īstas princešu krelles, bet mazākajām jāizveido princešu rokassprādze.  

Pēdējā konkursa uzdevumā tika vērtēta princešu dejas prasme. Meitenēm bija jādejo gan romantiskas un lēnas mūzikas pavadījumā, gan arī jāparāda repa un hip hopa  deju kustības. Sākoties ātrākai un atraktīvākai mūzikai arī žūrijas locekļi aktīvi iesaistījās dejās. Tad nu gan sākās īsta ballīte!

Pasākuma nobeigumā visi cienājās ar saldajiem našķiem un svētku kūku un, protams, notika svinīgā apbalvošana. Katra dalībniece saņēma saldās balvas un diplomu par aktīvu dalību pasākumā  “Pavasara princese 2021.” Vēl katrai meitenei tika piešķirts kāds princeses  tituls – Rebeka Leimane tika atzīta par Stilīgāko princesi; Marta Sīle – par Atraktīvāko princesi; Luize Bernāne par Superīgāko princesi; Evelīnai Brokai tika piešķirts tituls  - Lieliskākā princese, bet Sofija Pastuhova tika atzīta par Radošāko princesi.

Mūsuprāt, pasākums ir izdevies!  Tas bija skaists, interesants, atraktīvs un pozitīvām emocijām piepildīts!  Ceram šo tradīciju turpināt un arī nākošajā gadā organizēt šāda veida pasākumu!

 

Pirmsskolas skolotājas Iveta Upeniece un Regīna Ruža

 

 

Skatīt galeriju

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

 

”FIZMIX Eksperiments” ir AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss 8.un 9. klašu skolēniem. Konkursa galvenais mērķis: raisīt interesi par eksaktajām zinātnēm, izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī ieinteresēt nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Sacensība risinājās visas Latvijas mērogā – konkursā sacentās komandas no Rīgas, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales reģiona, kā arī Rīgas pilsētas.

Kopumā, Latgales reģionā, konkursam pieteicās 32 komandas, vislielākais komandu skaits starp visiem reģioniem. Latgales reģionā startēja arī Galēnu pamatskolas 8.klases komanda “Galēnu Fiziķi”. Komanda sastāvēja no pieciem dalībniekiem: Ričards Bainors (kapteinis), Miks Severīns Bernsons, Annija Tumāne, Aleksandrs Geduševs un Samanta Ruža.

Konkursa atlases kārta notika neklātienē, no 1.marta līdz 29.martam, kur mājaslapā skolēni risināja 28 ekspertu sagatavotus dažādas grūtības pakāpes uzdevumus. 

“Galēnu Fiziķi” atlases kārtā ieguva 28 punktus un ierindojās 16. vietā starp visām Latgales reģiona komandām. Lai arī pusfinālam neesam kvalificējušies, skolēni uzrādīja labus rezultātus šajā konkursā. Paldies skolēniem par ieguldīto laiku un vecākiem par atbalstu!

Dabaszinību skolotāja Jūlija Belkovska

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

Tiešsaistes nodarbība “Ciemos pie Džimbas”

 

Ciemos pie Džimbas- viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem, kā bērniem stāstīt par viņu personisko drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem, ir doties ciemos pie drošuļa Džimbas, kurš dzīvo organizācijā “Centrs Dardedze” Rīgā. Centrs “Dardedze” ir nevalstiska organizācija, kas jau ilgstoši darbojas bērnu tiesību aizsardzības jomā, it īpaši strādājot ar vardarbības pret bērnu gadījumiem, aktualizējot šo problēmu gan individuālajā, gan sabiedrības līmenī.

Džimba pirms vairākiem gadiem nonāca Latvijā un katru dienu tiekas ar bērniem, lai izstāstītu pilnīgi visu, ko viņš zina par drošību attiecībās, lai mazinātu vardarbības risku bērnu dzīvē.

 Arī pirmsskolas grupiņā “Rūķīši” 6 g.v. bērni apgūst Džimbas drošības 9 soļu programmas nodarbības.

Šogad,  21.aprīlī, bērni tiešsaistes nodarbībā tikās ar Džimbu. Visi iepazinās ar Džimbu un viņa draugu, ka arī apņēmās ievērot nodarbības noteikumus.

1.tēma “Dalos, nedalos”. Bērni meklēja klasē paslēptās kartītes ar lietām, ar kurām dalās un nedalās. Atrastās kartītes rādīja Džimbam un ar īkšķīšiem parādīja, ar kurām lietām dalās, un kurām nē.

2.tēma “Mans ķermenis”.

3. tēma “Noslēpumi”. Džimba paskaidroja, kas ir “labie” un “sliktie” noslēpumi.

4. tēma “Saku NĒ, eju prom, izstāstu”.  Bērni kopā ar Džimbas draugu iemācījās “Džimbas drošības sveicienu”.

5. video “Vakara pasaciņa”

  Pēc nodarbības bērniem bija iespēja aprunāties ar Džimbu, uzdot sev interesējošos jautājumus.  Visi par šādu tikšanos bija priecīgi!

 

 Uz drīzu tikšanos, Džimba!

 

 

Skatīt galeriju

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

 

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

 

Nolikumu var skatīt šeit

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

Dzejas izrāde- filma

"Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ"

un tikšanās ar tās veidotājiem

 

            Kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma" jau kopš 2018. gada septembra  nodrošina katram Latvijas skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs. Tā kā šo mācību gadu vadām attālinātā režīmā, tad arī kultūras pasākumu baudījām Zoom vidē.

            26.aprīlis Latgales vēsturē ir nozīmīgs datums- 1917.gada 26., 27.aprīlī Rēzeknē notika Latgales kongress, kura laikā pieņemtajiem lēmumiem bija liela nozīme Latgales tālākajā attīstībā. Tika nolemts- Latgale turpmāk attīstīsies kopā ar pārējiem Latvijas novadiem.

             26.aprīlī Galēnu pamatskolā pieminējām Latgales kongresa 104.gadadienu un iesaistījāmies programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātajā nodarbībā.

            No rīta Zoom nodarbībā skolotāja Rita Upeniece atgādināja skolēniem par Latgales kongresa notikumiem un nozīmi. Skolotāja Inga Elste iepazīstināja ar izcilu personību, Latgales patriotu, dzejnieku, mākslinieku, scenogrāfu, režisoru, aktieri Antonu Kūkoju. Skolotāja Sandra Rimša bija sagatavojusi prezentāciju par Antonu Kūkoju- mākslinieku, akvareļu meistaru.

            Turpinājumā bija interesanta tikšanās ar dzejas izrādes- filmas "Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ" veidotājiem - scenārija autori un izrādes režisori Mariku Čerņavsku, filmas režisoru Normundu Puci un aktieri Kristapu Rasimu. Noskatījāmies arī šo izrādi. Pēc tam darbojāmies 3 grupās, sarunājāmies, dalījāmies iespaidos par redzēto. Izrāde ir veidota pēc A.Kūkoja dzejoļu krājuma “Mīlesteiba, lelais Līpu kolns” motīviem. Šis dzejoļu krājums 2020.gadā, sagaidot Antona Kūkoja 80.jubileju, tika pārizdots un radīta brīnišķīga dzejas izrāde- stāsts par divu dažādu cilvēku- kurlmēmas meitenes un muzikanta- mīlestību, saprašanos, sazināšanos 2 valodās- zīmju un latgaliešu valodā.

            Antona Kūkuoja 80. jubilejas gada notikumi, grāmata„Mīlesteiba. lelais līpu kolns” un dzejas izrāde „pa Mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ” ieguva 2020.gada Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”.

           

            Skolēnu pārdomas par izrādi "Pa mīlesteibu brīnūt, kuojis nasaļ":

            * Skatoties A. Kūkoja dzejas izrādi, es sajutu dažādību. Viens sazinās ar runas valodu, bet otrs ar zīmju valodu.

            Interesanti bija skatīties, kā šie cilvēki viens ar otru saprotas. Cilvēks ar valodu var izteikt dažādas emocijas, kuras zīmju valodas cilvēks  var saprast savādāk.

            Cilvēkiem ir jāmēģina saprasties vienam ar otru neatkarīgi no tā, kādu valodu izmanto.

(Edīte)

* Bija ļoti interesanti vērot meitenes emocijas un žestu valodu, jo nekad iepriekš  nebiju redzējusi,  kā cilvēks ar emocijām un žestiem cenšas pateikt savas sajūtas. Es iedomājos, cik tas ir smagi, jo ne visu var pateikt ar ķermeņa valodu un ne visi var saprast, ko cilvēks ir domājis.

     Izrāde ļāva par daudz ko aizdomāties. Arī par to, ka cilvēkam kurš dzird, dažreiz kaut ko ir grūti pateikt ar vārdiem, bet tad, kad cilvēks to var parādīt tikai ar žestiem- tas ir vēl smagāk. Es esmu priecīga, ka man bija iespēju noskatīties šo izrādi un par daudz ko padomāt.

(Samanta R.)

*Šī izrāde raisīja manī ļoti daudz emociju, lika saprast, ka bieži vien skatiens, pieskāriens var vairāk izteikt nekā vārdi. Ļoti patika tā domā, ka meitene sazinās ar zīmēm, bet zēns, kurš nesaprot šo zīmju valodu , tāpat cenšas ieklausīties viņā, cenšas viņu saprast. Šis lika domāt par to, ka nekas nav neiespējams.

(Annija)

*Filma- izrāde man ne ļoti patika. Daudzas reizes šķita, ka atkārtojas viens un tas pats, es to sapratu  kā mīlas stāstu. Savukārt sarunāties ar filmas veidotājiem bija ļoti, ļoti interesanti un varēja iemācīties daudzas lietas, kuras es nezināju.

(Reinis)

*  Izrāde ”Pa mīlestību brienot, kājas nesalst" bija ļoti unikāla un brīnišķīga .

  Un visas tās gaismas un mūzikas, bija pieskaņotas sižetam. Un notikumu bija daudz, ja tu nokavētu vienu mirkli no izrādes, tad vairāk nebūtu saprotama izrāde.

   Pēc skatīšanas iedomājos, ka seju un roku izteiksme var vairāk pateikt nekā vārdi.

(Daniels)

Skatīt galeriju

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

           

Galēnu pamatskola jau vairākus gadus  iesaistās projektā “ Tīrai Latvijai” , kuru organizē “ Zaļā josta” . Tas ir plašākais un vērienīgākais otrreizējo izejvielu vākšanas un vides izglītības aktivitāšu projekts, kurš ietver makulatūras un bateriju vākšanas konkursus.

Konkursi ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu, lai, vācot makulatūru un izlietotās baterijas , kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, lai pasargātu vidi no piesārņojuma, lai vērstu skolēnu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, lai veidotu izpratni, ka pārstrādei nodotie atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.

2020./2021.m.g. makulatūras vākšanas konkursā valstī piedalījās 348 mācību iestādes, savākti un nodoti pārstrādei 570 489,00 kg makulatūras, kopumā izglābti 10668,14 koki, ietaupīti 2567200,50 litri ūdens.

Bateriju vākšanas konkursā piedalījās 295 mācību iestādes.

Mūsu skola  2020./2021.m.g. ir savākusi un nodevusi pārstrādei:

  • 600 kg makulatūras, kas ir 9,52 kg uz katru skolēnu( izglābti 11,22 koki)
  • 31 kg izlietoto bateriju, t.i., 0,5 kg uz katru skolēnu.

Paldies ikvienam, kurš aktīvi iesaistījās projekta “ Tīrai Latvijai” konkursos.

 

Skolotāja Anna Kupre

 

Skatīt galeriju

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

 

Mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa

piemiņai veltīts skolēnu karikatūru zīmējumu

konkurss „Pa - smejies!”

 

            1.aprīlī zomm tiešsaistē noslēdzās mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai veltītais skolēnu karikatūru zīmējumu konkurss „Pa - smejies!” Zīmējumu konkursu organizēja Ķekavas novadpētniecības muzejs un studija Karikatūristi.lv (http://karikaturisti.lv).

            Šajā konkursā skolēni zīmēja karikatūru, šaržu vai komiksu par tēmu: “Dižķibele- mājsēde!”

            Pavisam tika iesniegti 775 darbi no 106 skolām. Darbi tika vērtēti 4 klašu grupās. Galēnu pamatskolas 1.-4. klašu skolēnu grupā karikatūras iesniedza Lāsma un Laura Eriņas; 5.- 7. klašu grupā- skolēni Egīls Sprindžs, Arta Pudule, Dans Puduls, Sandis Endijs Dimitrijevs, Evelīna Lempa, Daniels Kristians Jansons; 8.- 9. klašu grupā- skolēni Andris Benislavskis, Samanta Solovjova, Aleksandrs Geduševs, Samanta Ruža, Miks Severīns Bernsons.  Mūsu skolēni par dalību ieguva pateicības. Konkursa dalībnieku darbu izstāde Ķekavas novadpētniecības muzejā būs skatāma no 2021. gada 1. aprīļa līdz 29. maijam.

            Visu konkursa dalībnieku darbi tiks publicēti https://www.facebook.com/karikaturistilv/ vietnē. Pēc konkursa noslēguma darbs, kurš būs saņēmis visvairāk „like”, iegūs studijas speciālo balvu.

 

Skatīt galeriju

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

Rūķīšu Lieldienas

 

Krāsosim oliņas Lieldienu rītiņā,

Sakrāsim groziņos raibas un krāsainas.

Palūgsim zaķīšus vieglajām kājiņām,

Čakli lai iznēsā pa visām mājiņām.

Lai visiem bērniņiem tiek skaistas oliņas,

Lai katrā sirsniņā Priecīgas Lieldienas.

Lieldienas ir saules svētki, kad ziemas aukstums atkāpjas un dod vietu siltumam un gaismai. ,,Lielo'' un ,,mazo'' rūķīšu grupiņu bērni kopā ar skolotājām šos saules svētkus svinēja 6.aprīlī.

Šogad svētku rītā ,,lielajiem'' rūķīšiem Lieldienu zaķis bija iesūtījis garu vēstuli, jo pats nevarēja ierasties. Zaķis sūtīja sveicienus un pilnu grozu ar dažādiem darbiņiem, kas bija jāpaveic dienas laikā. Par to saņemot pārsteiguma balvas. Vispirms bērni stāstīja savus stāstus par Lieldienu svinēšanu savā ģimenes lokā. Katram bērnam bija savs interesants stāsts par to, kā tika meklētas zaķa paslēptās oliņas, kā mamma krāsojusi oliņas, kāds prieks bijis šūpoties un arī braukt uz baznīcas svēto misi, kaulēties ar olām, sacenšoties, kuram izrādīsies stiprāka ola. Par labu stāstījumu bērni saņēma gardumiņu no zaķa groza.

Bērniem bija interesanti arī uzzināt Lieldienu ticējumus. Piemēram, Lieldienās vajag ēst daudz olu, lai augtu apaļi kā olas vai Lieldienās vajag daudz šūpoties, tad visu gadu nenāks miegs. Bērni bija daudz šūpojušies un ēduši olas, tātad, būs apaļi un veselīgi un visu gadu nenāks miegs.

       Bērni labprāt veica arī zaķa atsūtītos prāta uzdevumus un lika Lieldienu attēlu puzles. Par labi paveikto darbiņu saņemot zaķa gardumus. Kad prāta uzdevumi bija paveikti, bērni gāja rotaļās un dziedāja Lieldienu dziesmiņas. Īpaši jautra rotaļa bija ,,Zaķis lec pa pļavu, olu grozs tam rokā'', kur  bērni jautri leca apkārt aplim, noliekot groziņu draugam aiz muguras.

Sajūsmināti bērni bija par olu ripināšanas spēli, kur katrs varēja ripināt oliņas un savākt vēl citas oliņas, kurām pieripoja klāt mestā oliņa. Tas bērniem izraisīja patiesu prieku un smieklus!

Šajā dienā daba bija nolēmusi izspēlēt jokus, tāpēc saulīte spēlēja ar mums paslēpes, debesu maisam gals bija sprucis vaļā un sniegpārsliņas turpināja savu ziemas deju, pārsteidzot visus ar sniegpārslu puteni. Bērni šo dabas brīnumu izmantoja savā labā, kad devās zaķim pa pēdām, lai sameklētu paslēptās oliņas, kuras zaķis bija paspējis paslēpt skolas teritorijā. Atrada visi un bija priecīgi par zaķa pārsteigumu.

Zaķa radošajā darbnīciņā tapa skaisti Lieldienu telpu noformēšanas dekori. Telpu rotāja skaisti, lieli cāļi un krāsainas oliņas. Bērni darbojās pašvadīti un dekupāžas tehnikā dekorēja Lieldienu olas. No dažādu attēlu salvetēm sanāca skaistas, krāsainas un raibas olas. Bērniem patika radošais process un neparastā dekupāžas tehnika, kurā varēja ietērpt Lieldienu oliņas.

Lai bērniem būtu iespēja izkustēties un iegūt papildus gardumiņus, tika rīkotas stafetes. Stafetē vajadzēja nogādāt olas ar karoti no viena trauciņa uz otru, akurāti un lēnām. Bērni bija uzmanīgi un disciplinēti.

Svētku noslēgumā bērni minēja mīklas un meklēja paslēptos burtiņus.

“Mazie rūķīši” cītīgi gatavojās Lieldienu pasākumam jau nedēļu iepriekš, pagatavojot jaukus telpas rotājumus. Bērni krāsoja dažāda lieluma un formas zaķīšus ar guašu un pirkstiņkrāsām. Otrs dekors bija milzīgas Lieldienu olas. Uz tām bērni vispirms uzzīmēja ornamentus ar vaska krītiņiem, pēc tam virsū krāsoja ar ūdenskrāsām. Sanāca ļoti neparastas un  krāšņas Lieldienu olas!

Lieldienu svētku pasākumā ciemos bija ieradusies jestrā zaķu meitene Cecīlija, kura arī vadīja Lieldienu aktivitātes un rotaļas. Cecīlija bija paslēpusi krāsainās olas rotaļu telpā un bērniem tās bija jāsameklē. Lieldienu oliņas bija tik cītīgi paslēptas, ka pat pēc svētkiem otrajā dienā bērni tās atrada rotaļlietu kastēs un plauktos.  

Otrā pasākuma aktivitāte – olu ripināšanas sacensības. Bērni bija sajūsmā par šo spēli! Katrs ripināja savu atrasto oliņu un centās, lai viņa ola aizripotu pēc iespējas tālāk. Visi bērni bija izcili olu ripinātāji un katrs balvā saņēma krāsainu šokolādes olu.

Cecīlija organizēja arī Lieldienu rāpošanas sacensības. Bērniem bija jātiek līdz finiša līnijai un tur viņus sagaidīja pārsteigums – vesels konfekšu lauks! Bija jāpaķer kāda konfekte un jāatgriežas starta līnijā. Tad nu varēja panašķēties ar nopelnītajiem kārumiem.    

Zaķu meitene Cecīlija pasākumā parādīja dažādus brīnumus – viņa piepūta krāsainas Lieldienu olas un piedāvāja rīkot pūšanas sacensības bērniem. Tas gan bija jautri! Pēc tam ar piepūstajām olām varēja izskrieties un jauki paspēlēties. Vēl Cecīlija bija atnesusi vislielāko olu pasaulē, izrādās, ka tā ir oranžā krāsā un ir super garšīga un super sulīga. Zaķene apgalvoja, ka viņai  pieder  apelsīnu koku dārzs un viņa gatavo izcili garšīgu apelsīnu sulu. Cecīlija bija atnesusi milzīgu apelsīnu sulas trauku un bērni varēja baudīt atspirdzinošo dzērienu ar neparasti gariem un krāsainiem salmiņiem.

Cecīlija parādīja arī savas bērnības fotogrāfijas – tās bija melnbaltas un zaķene piedāvāja, lai  bērni tās izkrāso košās krāsās. Pēc tam tika rīkota darbiņu izstāde grupiņas telpās.

Svētku noslēgumā bērni gāja rotaļās un cienājās ar Cecīlijas pagatavotajām kraukšķīgajām  vafelēm un bērnu vecāku sagādāto saldo cienastu.

Rūķīšu Lieldienu pasākums ir izdevies! Bērni ne tikai iepazinās ar dažādām Lieldienu tradīcijām un aktivitātēm, bet arī baudīja kopā būšanas prieku, lieliski atpūtās un guva daudz  pozitīvu emociju.

 

Pirmsskolas skolotājas Iveta Upeniece un Regīna Ruža

 

Skatīt galeriju