Notikumi 2020

 

 


 Sveicam Rimšu ģimeni!

Rimšu ģimene saņēmusi valsts prezidenta Egila Levita apsveikumu un dāvanas,    sveicienus tika uzticēts Riebiņu novada domes priekšsēdētājam Pēterim Rožinskim.  Riebiņu novads, Galēnu pagasts un Galēnu pamatskola lepojas ar atsaucīgo, radošo, dziedošo un talantīgo Rimšu ģimeni.

______________________________

Rūķīšu Ziemassvētki

 

Ziemassvētki ir laiks, kad vārdi, ko vēlamies teikt, tiek rakstīti sirdīs un kad atmiņām zūd ikdienas rūgtuma garša. Ziemassvētki ir arī brīnumu un cerību laiks, kad katrs tic, ka atnāks Ziemassvētku vecītis un atnesīs sen kāroto dāvanu, ka piepildīsies kvēlākie sapņi un lielākie nodomi, ka turpmāk būs vairāk veiksmes, laimes un arī jautru, piepildītu brīžu.    

Ziemassvētku gaidīšanas laiks pirmsskolas grupiņu bērniem bija īpaši saviļņojošs un radošu darbiņu pilns. Lielākie bērni, svētkus gaidīdami, gatavoja rotājumus un izrotāja telpas, zīmēja apsveikumus un galda kartītes. Mazākie – darināja jautros rūķīšus ar krāsainām micēm galvās un gatavoja apsveikumus vecākiem. 

18. decembris bija īpaša diena, kad pirmsskolas grupiņu lielie un mazie rūķīši tikās ar skolas rūķīšiem, kuri ieradās pakaļ bērniem, lai kopā dotos pretī sengaidītajam brīdim. Ārā, pie skaisti izrotātas un mirgojošas eglītes, draudzīgās rotaļās ejot, rūķīši un bērni sagaidīja Ziemassvētku vecīti ar dāvanu maisu. Visiem par pārsteigumu Ziemassvētku vecītis ieradās nevis ziemeļbriežu kamanās, bet gan modernā tehniskā līdzeklī.  Lai saņemtu dāvanas, bērni Ziemassvētku  vecītim skaitīja dzejolīšus, gāja rotaļās un līksmoja.

Šajā dienā lielākos pirmsskolas bērnus apciemoja arī rūķis Ancis, kuru bērni priecēja ar Ziemassvētku dzejolīšiem, dejām un rotaļām. Rūķis visiem novēlēja, lai visi būtu laimīgi kā Ziemassvētku rūķīši, lai katram miers un gaišums mājās, lai svētku svētums pāri klājas!

Bija ieradies arī Piparkūku rūķis, kurš kopā ar bērniem cepa piparkūkas. Rūķis ierādīja kā mīcīt un veltnēt piparkūku mīklu. Bērni paši spieda piparkūku formiņas un lika piparkūkas cepties. Lielu prieku viņiem sagādāja piparkūku izgreznošana ar glazūru. Piparkūkas sanāca garšīgas un skaistas.

          Mazie rūķīši cienājās ar vecāku sagādātajiem kārumiem - Ziemassvētku kēksiņiem, konfektēm un atspirdzinošiem dzērieniem. Īpašu jautrību sagādāja ziepju burbuļu pūšana, rotaļas ar baloniem, pūšamo instrumentu izmēģināšana, Ziemassvētku rotaļas un dejas.

          Ziemassvētku gaidīšanas laiks un arī paši svētki pirmsskolas grupiņās bija jautri un līksmi. Gribam novēlēt, lai tāds būtu arī  Jaunais 2021. gads - priecīgs, jauks, veselīgs un tikai pozitīvām lietām un mirkļiem piepildīts!

 

 

Lielo un mazo rūķīšu pirmsskolas

grupiņu skolotājas Iveta un Regīna

Skatīt galeriju

_____________

Ziemassvētku vecīša vārdadiena

5.decembrī notika Ziemassvētku vecīša vārda diena. Ik viens varēja pieslēgties ZOOM sapulcei, ko organizēja Ziemassvētku vecīša rūķu brigāde. 

Ziemassvētku vecītis pateicas par sirsnīgajiem sveicieniem: dziesmām, dejām, dzejoļiem un muzikālajiem sveicieniem un ieradīsies apciemot klātienē 18.decembrī skolas pagalmā.

___________________________________________________________________________

 

 

Izstādes apmeklējums

 

1. decembrī pirmsskolas grupiņas bērni apmeklēja R.Mūka muzeju, lai apskatītos Ingas Salmiņas izstādi ,,Mirklis stiklā iekausēts...'' Bērniem muzeja vadītāja rādīja filmiņu par mākslinieci - viņas radošo darbošanos ar stiklu. Pastāstīja kā iegūst stiklu, kā to karsējot, rada stikla figūriņas un dažādus mākslas darbus. Izstādē varēja aplūkot stikla traukus, rotaslietas-gredzenus, kaklarotas, auskarus.Māksliniecei savos darbos patīk apvienot dažādus materiālus ,,Iespaidi, mirkļi, krāsas, tēli, noskanas... iekausēti stiklā...iedzīvināti kokā...Iepazīstot vēl vairāk stiklu - šo interesanto, daudzveidīgo, savā ziņā arī noslēpumaino materiālu, veidoti darbi, savienojot, papildinot stiklu ar koku, metālu, gaismu, meklējot jaunus risinājumus, nenorobežojoties tikai vienas stikla tehnikas ietvaros, paverot ceļu uz stiklu bez robežām''-tā Inga Salmiņa raksturo savu māksliniecisko pieeju. Pie muzeja sienām aplūkojamas bija viņas ziedu gleznas, kas piesaistīja bērnu uzmanību, jo bija košas un ziedu rakstu bagātas. Bērni guva ne tikai jaunas zināšanas, bet arī estētisku baudījumu, aplūkojot skaistās gleznas un stikla izstrādājumus.

 

 

Skatīt galeriju

 

 

___________________________________________________________________________


VAKARĒŠANA SESTDIENĀ

tiešsaistē

21.11.2020 pl.20:00 notika vakarēšanas pasākums ZOOM platformā. TIešsaistes laikā mēs bijām priecīgi satikties kā viena liela un draudzīga vietējās kopienas ģimene.

       Sensenos laikos, kad ļaudis vēl nezināja, kas ir televizors un mobilie telefoni, internets, ciema ģimenes sanāca vakaros kopā, lai darinātu kādu saimniecībai vajadzīgu lietu - vītu virves, grebtu karotes, adītu, austu vai izšūtu apģērbus, stāstītu interesantus stāstus, minētu mīklas. Bet ko mēs darām mūsdienās, sestdienas rudenīgajos vakaros, COVID otrā viļņa laikā?

Rikovsku ģimene vakarējot stāstīja par vecmāmiņas un vecvecmāmiņas pūra lādi, kurā glabājas smalki un skaisti izstrādājumi ģimenes mājoklim un pašu darinātie apģērbi. Tiešsaistes pasākumu kuplināja Stabulnieku sieviešu ansamblis "Zapevočki" ar dziesmu ierakstiem. Rimšu ģimene stāstīja un rādīja aušanu stellēs, karošu grebšanas mākslu un stāstīja vakara stāstiņus. Magoņu ģimene mūs pārsteidza uzdodot nedzirdētas mīklas, ko bija diezgan grūti atminēt. Ļoti jauki pavakarējām kopā ar Noviku ģimeni , spēlējot spēles un klausoties virtuozu garmoškas spēli. Paldies Jānim Mičulim, kas šogad jau sasniedzis savu  92 dzimšanas dienu, bet nesavtīgi dalījās ar mums seno amatu prasmēs - uzzinājām kā senāk vija virves un gatavoja grābekļiem zarus. Bijām jauki pārsteigti par skolotājas Ilzes Kudiņas pirmklasniekiem iemācīto rotaļdeju "Padziedi tu man!". Atklājām jaunus talantus Voveru-Pudulu mājā, jo meitenes garajos rudens vakaros mācoties dzeju un spēlējot pašizveidotā ģimeņu kapellā  - akordeons, ukulele, sitamie instrumenti. Esam iemācījušies no Sprindžu ģimenes rotaļu "Vai Drapa kungs ir mājās?". Vakarējām kopā arī ar Marikas Zeimules un Astrīdas Vucinas ģimenēm un uzzinājām kā no bērza tāss var pagatavot mazākas un lielākas cibiņas un pat vīzes. Vakarēšanas noslēgumā Daniela Kristiāna Jansona ģimene mūs iemācīja ātri pagatavojamu ābolkūku, kas lieti noder naksniņām.

          Paldies visām mūsu sirsnīgajām un jaukajām ģimenēm par lielisko kopā būšanu un vakarēšanu tiešsaistē !  Jaukus, interesantus un ģimeniskus sestdienas vakarus arī turpmāk!

   Vakarēšana notika sadarbībā ar Galēnu Kultūrvēstures biedrību projekta "Pozitīvais efekts" ietvaros.

Dienvidlatgales NVO atbalsta centra projekts “Darbīgās kopienas Latgalē 2020-2021”  sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement” programmas ietvaros.

Skatīt galeriju

_____________________________________

 

 

 

 

 

 

 

Eiropas MEDUS BROKASTIS

 

              Latvijas Biškopības biedrība (LBB) ir lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3300 biškopjus no visas Latvijas.Jau 7. gadu tā piedalās Eiropas mēroga akcijā “Eiropas medus brokastis”.  Šogad arī Galēnu pamatskolā.

             1.klases skolēni ir saņēmuši dāvaniņu , lai  kopā ar ģimeni izpētītu un izgaršotu trīs paraudziņus . Pēc izgaršošanas kopā ar vecākiem LBB   mājaslapā www.medus.lv var noskatīties filmiņu par bitēm un medu, kā arī izteikt savu viedokli par to, kurš medus garšoja vislabāk. 

 

Skatīt galeriju

 

___________________________________________________________________________

 

Dabas un klimata skola jauniešiem

 

19.11.2020 Galēnu pamatskolas jaunieši piedalījās Latvijas Dabas fonda nodarbībā "Klimata pārmaiņas un dabas daudzveidība" . Šī iniciatīva ir starpdisciplināra tiešsaistes platforma, kurā līdzdarbosies eksperti un aktīvi jaunieši, kopīgi apgūstot padziļinātas zināšanas par klimata pārmaiņām, īpaši uzsverot to mijiedarbi ar dabas daudzveidību. Nodarbības par dažādiem klimata pārmaiņu aspektiem notiks visa mācību gada garumā.

Pirmā nodarbība "Klimata pārmaiņas un dabas daudzveidība" notika no 14.00 - 15.00. To vadīja klimata eksperts Jānis Brizga, bet ar viņu sarunājās un iztaujāja vides aktīvists Rūdolfs Kivlenieks.

Iniciatīva "Dabas un klimata skola jauniešiem" tiek īstenota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un Eiropas Savienības DEAR programmas finansiālu atbalstu, kā arī Kultūras ministrijas līdzfinansējumu.

 

 

Skatīt galeriju

___________________________________________________________________________

 

 

Latvijas 102. dzimšanas diena

 

Novembris - mēnesis, kad mūsu zeme Latvija svin savu dzimšanas dienu!

Kas ir tā zeme, kuru labi zinām?

Kur plaši lauki, meži debess zila, zila!

Kur ģimene un visi labie draugi!

Tā mūsu Latvija, to visi ļoti mīlam.

Patriotisku jūtu vadīti, pirmsskolas grupiņas bērni 17. novembrī, par godu Latvijas dzimšanas dienai, bija sagatavojuši svētku koncertiņu - mēs Latvijai!

Svētku koncerta sākumā visi dziedāja Latvijas himnu, Dievs, svētī Latviju!" Turpinajumā mēs savai zemītei veltījām visskaistākos dzejoļus un tautasdziesmas, kas raksturo Latvijas dabas skaistumu, draudzības rotaļas, jo draudzība - tā vieno un stiprina tautas, izskanēja skanīgas dziesmas, kas nāca no sirds un bērni vienojās kopīgā dejā.

Šis koncerts, kas bija veltīts Latvijas 102. dzimšanas dienai, rosināja ne tikai labāk iepazīt savu valsti, bet arī mīlēt un cienīt to!

Svētku noslēgumā fotografējāmies pie dekoratīvā koka pagalmā - ozola, kas bija krāšņu - sarkanbaltsarkanu lapu rotā terpts. ,,Mūžība pieder ne lapai, bet kokam, ne atsevišķam cilvēkam, bet TAUTAI'' (E.Virza).

Mēs vēlam - ikvienam sirdī, domās un darbos būt kopā ar Latviju!

 

 

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

R. Mūkam veltītais jaunrades darbu konkurss

 

Šogad jau 15.reizi Galēnu pamatskolas un daudzu citu Latvijas skolu skolēni rakstīja radošos darbus, veltītus filozofam un dzejniekam Robertam Mūkam. Šī gada tēma- “Paskaties uz sevi no augšas un tad no apakšas. Ko tu redzi?”.

            13.novembrī, Latvijas valsts svētku priekšvakarā, konkursa organizatori bija iecerējuši konkursa noslēguma pasākumu, bet diemžēl tas, ņemot vērā situāciju, nenotika klātienē. R.Mūka muzeja vadītāja Mārīte Upeniece- Skutele un konkursa žūrija dalībniekiem atsūtīja sirsnīgu video sveicienu, kurā pateicās par skolēnu vēlmi gadu no gada piedalīties konkursā, par interesantajiem darbiem, uzticēšanos un paziņoja rezultātus.

            Galēnu pamatskolas skolēni- godalgoto vietu ieguvēji:

            Aleksis Dreijers- 3.vieta,

            Kristaps Rimša- atzinība,

            Krista Reinsone- atzinība,

            Egīls Sprindžs- Atzinība,

            Edīte Rimša- atzinība,

            Evelīna Lempa- atzinība,

            Samanta Ruža- atzinība.

Paldies skolēniem, radošo darbu rakstītājiem, paldies žūrijai par vērtējumiem un video sveicienu!

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

"Lāčplēša tvēriens"

 

11.11.2020. skolā notika roku spēka sacensības " Lāčplēša tvēriens".
Katrā klasē zēni un meitenes sacentās savā starpā.
Stiprāko roku īpašnieki savās klasēs ir: 


1.klase - Laura un Kristaps.


3.klase - Nikola un Maksims.


4. klase - Kristīne un Emīls.


5. klase - Amanda un Raitis.


6. klase - Alise un Dans.

 

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Lāčplēša diena

 

11. novembris - Lāčplēša diena ir nacionālas nozīmes piemiņas diena par godu kritušajiem varoņiem,kuri cīnījās par Latvijas brīvību. Atzīmējot šos svētkus pirmsskolas grupiņā, mēs izrādījām godu tiem cilvēkiem, kuri aizstāvēja mūsu valsts brīvību. Mēs aizdedzām piemiņas svecītes. Svecīšu liesmiņas radīja īpašu gaisotni telpā un svētbrīdi. Bērni dekorēja burciņas ar sarkanbaltsarkaniem  karodziņiem, kurās ievietoja svecītes, kas iedegās atmiņās par drošsirdīgajiem cīnītājiem.

Sporta skolotājs Guntis Belkovskis organizēja sacensības zēniem, kurās viņi nodemonstrēja savu stiprumu, veiklumu, komandas garu un parādīja, ka viņi aug spēcīgi, veseli Latvijas patrioti, nākamie valsts aizstāvji!Lāčplēša dienas atzīmēšana iedvesmoja bērnus būt varonīgiem un drošsirdīgiem. Mēs ticam, ka šādi pasākumi stiprina patriotisma jūtas un piederības izjūtu valstij, kurā mēs dzīvojam kā arī veicina nacionalas pašapziņas veidošanos.

 

 

 

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ziemeļvalstu literatūras diena

 

            11.novembrī Lāčplēša dienas noskaņās 6.klases skolēni literatūras stundā iepazina Ziemeļvalstu literatūru, lasot zviedru rakstnieka Jākoba Vegēliusa stāsta “Kapteiņa pērtiķis” fragmentus.

            Stundas sākumā iededzām svecītes, atcerējāmies mūsu valsts Latvijas notikumus pirms 101 gada, pieminējām mūsu karavīrus. Stundas turpinājumā lasījām aizraujoša, piedzīvojumiem bagāta stāsta fragmentus.

            Jau 22.reizi gada vistumšākajā laikā, novembrī, Latvijā  notiek Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa. Galēnu pamatskolas skolēni jau vairākus gadus aktīvi iesaistās šīs nedēļas pasākumos.

Parasti šos pasākumus vada Galēnu pagasta bibliotēkas vadītāja Anita Kokina, bet šogad, ņemot vērā situāciju valstī, bibliotekāre mums sagādāja daiļdarba fragmentu, piemiņas dāvaniņas, bet pasākumu organizējām paši.

            J.Vegēliusa “Kapteiņa pērtiķis” ir interesants stāsts par neparastu pērtiķi Salliju Džounsu

Grāmatas lappuses aizved aizraujošā ceļojumā pa pasauli, sākot ar ostu Lisabonā, pāri okeāniem, līdz greznajam un krāšņajam Indijas maharadžas galmam no aizgājušiem laikiem.

            Pēc fragmentu izlasīšanas runājām par draudzību, uzticību, atbildību, kas ir tik ļoti nepieciešamas īpašības visos laikos visu vecumu cilvēkiem. Darba fragments skolēnos radīja lielu interesi, un J.Vegēliusa grāmatas nosaukums tika ierakstīts bibliotekāres Anitas dāvātajā piezīmju blociņā kā viens no daiļdarbiem, kas noteikti jāizlasa.

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mārtiņdiena

 

Novembra mēnesis pirmsskolas grupiņas ,,Lieliskajiem rūķīšiem'' noritēja īpaši jaukā, patriotiskā un pacilātā gaisotnē.

10. novembrī svinējām Mārtiņdienu, kas ir seni mūsu tautas svētki. Šī diena iezīmē viduspunktu starp Miķeļiem - rudens saulgriežiem un Ziemassvētkiem - ziemas saulgriežiem.

,,Visi saka, visi saka: Mārtiņdiena, Mārtiņdiena!Kaut varētu Mārtiņdienu aiz ausīm noturēt! ''Tā dainoja mūsu senči un šo dienu svinēja, ejot budēļos un sarūpejot bagātīgu mielastu.

Tagad visvairāk par Mārtiņdienu priecājas bērni. Visjautrākā un skaistākā Mārtiņu ieraža ir maskotie gājieni. Starp ķekatniekiem bija garā sieva, nāve, dzērve, zirgs, āzītis, gailis un Mārtiņbērni.

Ļaudis ticēja,ka maskas palīdz atvairīt ļaunos spēkus, tāpēc bērni labprāt iejutās dažādos masku personāžos. Masku gājiens izraisīja lielu jautrību.

Mārtiņbērni gāja rotaļās. Īpaši patika rotaļas - ,,Kur ta tu nu biji, āzīti manu '',,,Saule un mēness''un rotaļa ,,Mārtiņa gailīši''. Svētkos bērni labprāt skaitīja tautasdziesmas un sacentās mīklu minēšanā .Runājošā siena tika aizpildīta ar skaistu Mārtiņgaiļu izstādi, kuru veidoja bērnu krāsotie gaiļi - koši un krāsaini.

Īpašu svētku gaisotni radīja telpu rotājumi, kurus rokdarbu nodarbībā gatavoja bērni, izmantojot dabas materiālus.

Mārtiņbērni solījās citu gadu atkal gaidīt un tik pat mīļi aizvadīt šos svētkus!

 

 

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

25 Latvijas izglītības iestādes saņem

“eTwinning Skola” atzinības zīmi un

Eiropas Komisijas pateicības vēstuli

 

Oktobra beigās 25 Latvijas izglītības iestādes, kas aprīlī ieguva “eTwinning Skola” statusu, beidzot saņēma arī oficiālu apliecinājumu statusa iegūšanai“eTwinning Skola” atzinības zīmi, karogu un suvenīrus, kā arī ES Inovāciju, pētniecības, kultūras, izglītības un jaunatnes komisāres Marijas Gabrielas (Mariya Gabriel) pateicības vēstuli.

25 Latvijas izglītības iestādes ir starp tām 2139 iestādēm visā Eiropā, kam eTwinning Centrālais atbalsta dienests šī gada aprīlī uz diviem gadiem piešķīra “eTwinning Skola” statusu, tādējādi novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos eTwinning projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning sadarbības projektus, skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību. Covid-19 ietekmē diemžēl nav iespējama oficiāla apbalvošana, kā tas notika iepriekšējos gadus, kā arī uz nezināmu laiku  pārcelts “eTwinning Skolu” forums, tomēr Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta dienests (NAD) cer, ka tas nemazinās skolu prieku un lepnumu par padarīto. Jau pēc nedēļas sešu apbalvoto skolu pārstāvji tiešsaistē pārstāvēs Latviju “eTwinning Skolu” Eiropas līmeņa konferencē, tāpat NAD meklēs iespējas organizēt profesionālās pilnveides pasākumus arī nacionālajā līmenī līdzīgi kā 2018.un 2019.gadā, kad statusu ieguvušās skolas piedalījās īpašās mācībās skolu komandām un notika papildus mentorēšanas aktivitātes.

 

Eiropas Komisija novērtē skolu ieguldījumu

 

Vēstulē komisāre pateicas skolas vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”

 

eTwinning Skola ieguvēju saraksts

 

Šogad, trešajā iniciatīvas gadā “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):

 

  • Balvu sākumskola
  • BJC “Rīgas Skolēnu pils”
  • Daugavpils 16. vidusskola
  • Daugavpils pilsētas 20. pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz)
  • Daugavpils Saskaņas pamatskola
  • Degumnieku pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • Galēnu pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija
  • Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskola
  • Lībagu sākumskola
  • Liepājas Raiņa 6. vidusskola
  • Ludzas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Rūķītis” (saņem pirmoreiz)
  • Mārupes Valsts ģimnāzija (saņem pirmoreiz)
  • Mežupes pamatskola
  • Ogres tehnikums
  • Pāles pamatskola
  • Preiļu 1. pamatskola
  • Privātā vidusskola “Klasika”
  • Riebiņu vidusskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas 2.pamatskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas Austrumu vidusskola (saņem pirmoreiz)
  • Rīgas Teikas vidusskola
  • Tukuma 2. vidusskola
  • Viduskurzemes pamatskola-attīstības centrs (saņem pirmoreiz)
  • Zemītes pamatskola

 

Kas ir “eTwinning Skola” statuss?

 

eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, katru gadu var pieteikties “eTwinning Skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning Skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Skolām statusu piešķir uz 2 gadiem. Apbalvotās skolas saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās, kā arī papildus mācības skolas pedagogiem. Vairāk par “eTwinning Skola” statusa iegūšanu: https://etwinning.lv/etwinning-skola/

 

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 836 000 skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7000 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Suseja

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas vadītāja p.i.

Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija

baiba.suseja@jaunatne.gov.lv

Tālr.:   +371 67358067

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Helovīna diena pirmsskolā

 

Beidzoties gaišajam gadalaikam un tuvojoties ziemai, robeža starp īsto un mistisko pasauli kļūst īpaši maza un Visu svēto dienas priekšvakarā pār zemi valda viss mistiskais.

Lai bērniem radītu šo mistisko priekšstatu, nolēmām 30. oktobrī pirmsskolas grupiņā sarīkot Helovīna svētkus. Bērni paši gatavoja sev maskas, izgatavoja telpu dekorus, lai radītu atbilstošu atmosfēru svētku dienā. Kad telpa bija izrotāta, ciemos ieradās Reksis - ļoti netradicionāls tēls šai reizei. Reksis ieradās, lai izlasītu kopā ar bērniem stāstu no savas grāmatiņas ,,Spoks.'' Lai bērni pārvarētu bailes par mistiskajām būtnēm stāstos un pasakās - spokiem, raganām, mošķīšiem, kas ir galvenie tēli arī Helovīna svētkos. Kopā ar Reksi bērni iededza svecīti izgrebtajā ķirbītī, tas radīja īpašu un noslēpumainu auru telpā. Bērni tika nodarbināti ar dažādiem uzdevumiem. Viņi izgatavoja garu lapu čūsku, krāsoja masku, pildīja uzdevumu darba lapā, no plastilīna uztaisīja spociņus.

Pēc veiktajiem uzdevumiem telpās, bērni maskās devās ārā, lai izbaudītu jauko laiku un  saliktu ķirbīšu izstādi. Aktivitātēm turpinoties, bērni meklēja baltos lapu spociņus ,kas bija apmetušies kokā. Bērni apmeklēja pagrabu, kas ir spociņu noslēpumainā dzīves telpa.

Mazie ,,Rūķīši'' arī piedalījās izstādes veidošanā. Bērni veidoja kopā ar skolotāju Helovīna ķirbīšus un kabačus. Pēc tam tos nesa ārā un izveidoja izstādi. Noslēgumā bērniem bija fotosesija pie izvietotajiem ķirbīšiem.

Svētku noslēgumā bērni tika cienāti ar saldumiem. Svētki izraisīja pozitīvas emocijas, jautrību un ieskatu mistiskajā pasaulē.

 

 

Skatīt galeriju

 

___________________________________________________________________________

Viduslatgales pārnovadu fonda stipendijas

            Nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” šoruden piešķīra tradicionālās vienreizējās stipendijas mūzikas un mākslas, kā arī bērnu un jaunatnes sporta skolu audzēkņiem. Kopumā tika piešķirtas 28 stipendijas .

       Tā kā šajā rudenī skolās publiski un svinīgi pasākumi gandrīz nenotiek, stipendiātu Fonda pārstāve -   Evija Gurgāne, nodibinājums “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle apciemoja šos  skolēnus  skolā, lai pasniegtu stipendijas.

       Esam priecīgi, ka arī mūsu skolas audzēkņi, kas mācās Viļānu mūzikas un mākslas skolā  ir atzīti par VPF stipendiātiem: Amanda Briška, mākslas nodaļa un Arturs Rikovskis , akordeona spēle. 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Entuziastu diena

 

16.oktobrī Galēnu pamatskolas sporta hallē notika projekta "Būt drosmīgam, nozīmē dzīvot ar sirdi" noslēguma pasākums  - "Entuziastu diena". Ikviens iesaistītais jaunietis varēja piedalīties sociālā projekta realizācijā.

Pasākums noslēdzās ar dančiem, ko vadīja folkloras kopas "Biteite" dalībnieki Reinis un Inga.

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

# CODE WEEK  2020

 

  15. oktobrī 4. klases skolēni piedalījās tiešsaistē Eiropas programmēšanas nedēļas pasākumā “CODE WEEK”. ES programmēšanas nedēļa ir iedzīvotāju iniciatīva, kuras mērķis ir iepazīstināt ikvienu ar programmēšanu un digitālo pratību interesantā un saistošā veidā.

Learn IT programmēšanas skola aicināja visus Latvijas 4. - 5. klašu skolēnus un datorikas skolotājus piedalīties unikālā interaktīvā tiešsaistes datorikas stundā “Iepazīsti Scratch”. Stundas laikā “Learn IT” dibinātāja Elīna Ingelande ar video konferences palīdzību sniedza skolēniem norādes, lai kopā veidotu stāstu Scratch programmēšanas valodā par daudziem skolēniem jau zināmajiem “Tava klase” varoņiem Lauru un Robertu.

Ņemot vērā, ka šī bija pirmā programmēšanas nodarbība, 4.klases skolēni kopā ar laborantu Mareku Brišku un inženierzinību skolotāju Jūliju Belkovsku veiksmīgi izveidoja spēli “Skrienošais dinozaurs”. Programmēšanas nedēļas noslēgumā skolēni saņēma diplomus par dalību nodarbībā.

Iemācoties programmēt, mēs spējam labāk izprast straujo mainīgo pasauli ap mums, uzlabot savu izpratni par to, kā darbojas tehnoloģijas un izpētīt jaunas idejas un radīt inovācijas. 

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Viesošanās R. Mūka muzejā

 

12. oktobrī pirmsskolas grupiņas bērni viesojās R. Mūka muzejā. Mūs laipni uzņēma muzeja vadītāja Mārīte Upeniece - Skutele, kura pastāstīja, kas ir muzejs, kādas lietas tajā tiek glabātas, ar ko nodarbojas muzeja darbinieki. Muzeja vadītāja izrādīja muzeja telpas un dzejnieka R. Mūka lietu privātkolekciju. Bērni varēja gūt priekšstatu par filozofa un dzejnieka gaitām un dzīvi.

Vēl muzejā varēja aplūkot rokdarbu izstādi. Tajā varēja redzēt dažādas lietas - austās segas, galdautus, paklājus un adītos cimdus. Īpašu interesi izraisīja adītie mauči jeb pulsa sildītāji. Tādu adījuma nosaukumu bērni bija dzirdējuši pirmo reizi. Bērniem ļoti patika krāsainie raksti cimdos un jostās, krāsu salikumi segās un plecu lakatos.

Muzeja vadītāja bija sarūpējusi uzdevuma lapu, kurā vajadzēja uzzīmēt Ūsiņa zīmi. Dāvanā bērni saņēma skaistu zīmuli un grāmatiņu ,,Ceļvedis soli pa solim Roberta Mūka filozofijas taka.'' Grāmatiņas attēlos bērni sameklēja koka skulptūras, ko bija aplūkojuši parkā, kad devās pastaigās.

 

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Digitālo pratību apmācības vecākiem

projektā "Pozitīvais efekts"

 

 

            3. un 10.oktobrī Galēnu pamatskolas un Galēnu Kultūrvēstures biedrības telpās notika vecāku apmācības digitālajām pratībām, projekta "Pozitīvais efekts" ietvaros, ko atbalsta Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs un finansē BRITSH COUNCIL Latvijā.

             Spetembra beigās notika vecāku aptauja par digitālajām pratībām. Ikvienam interesentam tika dota iespēja apgūt zināšanas par Googl kontu un tiešsaistes rīkiem, kā arī individuālus jautājumus, pēc nepieciešamības. 

              Baltijas datoru akadēmijas pasniedzēja Iveta Milta, kuru atbalstīja Galēnu pamatskolas datorikas skolotāja Sandra Rimša un laborants Mareks Briška,  apmācīja 19 kursantus, kuri mācību beigās saņēma BDA diplomu par 8 stundu digitālo kompetenču apmācībām.

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Pirmskolas grupu ekskursija

 

            6.oktobrī pirmsskolas grupiņu bērni un vecāki devās ekskursijā uz Rēzeknes novada Audriņu pagasta mini zoo,,Rozīte''. Tur varēja aplūkot eksotisko putnu un pundurdzīvnieku privāto kolekciju ar 200 dzīvniekiem. Bērniem bija iespēja iepazīt dažādus dzīvniekus, putnus, novērot to uzvedību un izskatu.Īpašu uzmanību mums izrādīja baltās alpakas, tās bija ziņkārīgas un draudzīgas. Bērniem patika Kamerūnas un Igaunijas garspalvas pundurkaziņas, punduraitiņas un pundurcūciņas.Skaisti un draudzīgi bija poniji un ēzelīši, cēlas, iznesīgas likās lamas.Sajūsminājāmies par dambriežiem, jenotiem un murkšķiem. Interesantie ķenguri sākumā ar mums spēlēja paslēpes, taču vēlāk tomēr ļāvās apskatei.

              Visiem patika krāšņie eksotiskie putni - Ēģiptes zosis, mandarīnu un ,,Karolinku''pīles, vainagdzērves, melnie gulbji u.c. Visskaistākais bija zelta fazāns - bērni varēja aplūkot tā krāšņās spalvas.Vislielāko iespaidu bērniem atstāja lielie putni - strausi. Bērnus pārsteidza šo putnu lielums un garās kājas, lielās acis un spārnu plašais vēziens. Bērni izrādīja interesi arī par vistiņām un tītariem, kurus iepriekš bija redzējuši lauku sētās.

           Mums bija iespēja aplūkot saimnieka būvētās vējdzirnavas un saimnieces dārza ķeramikas figūras.

              Bērni pavadīja labi laiku rotaļu laukumā, kur varēja izskaraidīties, šūpoties, izmantot slidkalniņu un braukt ar riteni.

             Ekskursiju turpinot, tālāk devāmies uz zirgu sētu,,Untumi'', kas atrodas gleznainā upes senlejā. Bija prieks,ka mūs sagaidīja laipna saimniece un aicināja aplūkot zirdziņus stallī, ekārtoties piknika vietā, pavizināties zirga mugurā. Mazie bērni varēja vizināties zirga mugurā kopā ar mammu vai tēti .Drosmīgie bērni labprāt sēdās seglos vieni paši un izteica vēlēšanos vizināties vairākas reizes. Bērniem patika kontaktēties ar skaistajiem zirdziņiem - melni Lido un Filadelfiju.

         Pēc veiktajām aktivitātēm,bērni un vecāki cienājās ar ceptajām desiņām un līdzpaņemtajiem našķiem. Mums patika atpūtas vieta ,,Untumos'', kur bērni varēja atpūsties dabā, sarīkot pikniku, kas bērniem rosināja labu apetīti, labi pavadīt laiku laipnas namamātes sabiedrībā. Atvadījušies no staļļu saimnieces, patīkami saguruši, devāmies mājupceļā!

              Ekskursija bija izdevusies. Bērni guvuši daudz jaunu iespaidu, zināšanu un saskarsmes iespēju ar dzīvniekiem, kas bija mērķis mācību ekskursijai.

 

/ Pirmskolas grupiņu audzinātājas /

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

2.oktobrī Galēnu pamatskolas skolēnu mācību darbs notika Lūznavas muižas kompleksā un Preiļu lietišķās mākslas un vēstures muzejā.

         4.,5.,6.,7.,8.klases skolēni izzināja Lūznavas muižas un Kerbedzu dzimtas vēsturi, tas esot bijis poļu izcelsmes Lietuvā dzimušais dzelzceļa būvju inženieris, profesors, Pēterburgas Zinātņu akadēmijas goda loceklis, kurš šo īpašumu iegādājās 1870.gadā. Romantiskā jūgendstila muižā skolēniem bija iespēja iepazīties ar muižas telpām, to iekārotjumu.

            Dizaina un tehnoloģiju stundas ietvaros, varēja vērot Latgales ķeramiķu  un Gulbenes kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistaru, kā arī Gulbenes keramiķu – Ingrīdas Magones un Laimdotas Kliesmetes – darbu izstāde ”Brīdis” ķeramikas, knipelējumu, austo izstrādājumu, izšuvumu izstādi.

                 Dabas un sporta stundā - skolēnu komandas izspēlēja interaktīvo vides spēli "Muižas sikspārņa Mūža misija", ikviens audzēknis  varēja izmantot digitālās tehnoloģijas( QR kodu) un izzināt muižas parku.

           Kadriļu un danču meistarklasē skolēni  izzināja 20.gadsimta mūzikas un dejas vēsturi , kā arī iemēģināja Kultūras šķūņa deju grīdu.

            Sirsnīgs P A L D I E S  Lūznavas muižas personālam, par jauko un zinībām piepildīto dienu!

              1.,2.,3.klases skolēni devās uz Preiļu lietiškās mākslas un vēstures muzeju, kurā notika nodarbība "Augt maizītei tīrumā", kur bija iespēja iepazīties ar A.Ušpeļa darināto maizes trauku, uz kura ciļņos attēloti zemnieka dzīves sižeti: aršana, sēšana, kulšana, malšana, mīklas mīcīšana, un maizes dalīšana, veidoja stāstu par Latgales zemnieku darbiem un sadzīvi 19.gs.beigās un 20.gs.

          Skolēni izzināja  garo maizes ceļu no līdumu līšanas līdz “Zelta graudu birumam” vizuālās komunikācijas risinājumā. To papildina interaktīva izglītojošā spēle “Griezīsim dzirnaviņas”. 

           Otra nodarbība "Ainava platleņķī", skolēni tika iepazīstināti ar Latvijas labākajiem ainavu gleznotājiem.

          P A L D I E S Preiļu muzeja darbiniekiem, par piepildīto un skaisto mācību dienu!

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Olimpiskā diena

 

Septembrī, kā katru gadu, mūsu skola aktīvi un ar iedvesmu pilda olimpiskās nedēļas vingrojumus!

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Čaklo rūķīšu rudens darbi septembrī

 

14. septembra rītā pirmsskolas grupiņas bērni ieradās skolā ar ziedu pušķiem, ko bija palīdzējuši sarūpēt vecāki. Krāšņos ziedu pušķus rotāja dažādu krāsu rudens skaistules. Īpaši izcēlās smaržīgās rozes un lielziedu cinijas, bet krāšņumā neatpalika arī rudens ziedu karalienes- dālijas un, bizēm līdzīgās, gladiolas. Ziedu dažādība pārsteidza, pušķos bija gan lauvmutītes, gan mārtiņrozes, gan arī rudbekijas. Taču dominējošās puķes bija asteres, kas bērniem ir labi pazīstamas. Vasarīgu noskaņojumu pušķiem piešķīra  saulainās saulespuķes un raibie puķuzirnīši.

Šajā dienā bērniem bija iespēja mācīties rudens ziedu nosaukumus un veidot interesantas ziedu kopmpzīcijas, zīmēt mīļākās rudens puķes un salīmēt skaistas asterītes. Visiem bija prieks par paveikto!

            22. septembrī, kad astronomiski iestājas rudens, bērni sarūpēja atvadu dāvanu vasarai. Katrs bērns uzzīmēja krāsainu taurenīti, kas tapa no rociņu nospiedumiem krāsā. Taurenīši tika izgriezti un piestiprināti pie kociņiem. Bērniem sanāca skaisti, interesanti un koši taurenīši, kas, vicinot spārniņus, teica ardievas aizejošajai vasarai. Taurenīši rotāja puķu dobi pie rūķīšu namiņa kā atgādinājums, ka vasariņa ir prom un klāt ir krāsām bagātais rudentiņš! 

29. septembrī, kad tiek svinēta Miķeļdiena, abās pirmsskolas grupās valdīja liela rosība. Vispirms bērni ieguva informāciju par Miķeļdienu jeb Miķeļiem. Tie ir rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Bērni noskaidroja, ka Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, kā arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Katrs bērns vēlējās uzzīmēt savu Miķeli - kādu nu kurš to iedomājās. Vienam tas bija vīriņš ar tomāta galvu un ķirbja vēderu, citam - ar bietes galvu un kabaču vēderu, gurķu rokām un kājām. Katrs bērns gribēja piezīmēt Miķelim klāt ūsas - garas un kuplas.

Pirmsskolas skolotājas bija atvedušas dažādas puķes, no kurām tapa lielo un mazo rūķīšu kopdarbs - skaista ziedu kompozīcija lietussarga formā. Bērni labprāt iesaistījās kompozīcijas tapšanā un ziedu kārtošanā. Vislielāko interesi izraisīja lielais, garenais ķirbis, kas pārtapa par Miķeli – šīs dienas gaviļnieku. Miķelim par godu  bērni no asterītēm salika viņa vārdu. Vēl bērni mācījās prezentēt savus zīmējumus, veidojot nelielu, aprakstošu stāstījumu par uzzīmēto Miķeli, kā arī atkārtoja dažādu dārzeņu nosaukumus. Šajā dienā saulīte mūs lutināja, tāpēc svētki bija īpaši izdevušies un noslēdzās ar jautrām rotaļām!

 

 

/ Pirmsskolas grupiņu audzinātājas /

 

Skatīt galeriju

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

 

22.septembrī 8.klases koletīvs realizēja savu sociālo projektu "Baltu vienības diena". Tā bija pirmā reize, kad kāds klases kolektīvs realizē pasākumu sadarbojoties ar pagasta biedrību, vecākiem, sabiedrību. Šis sociālais projekts bija ar  mērķi apvienot pagastā dzīvojošos Baltu tautu pēctečus. Pasākumā, kas notiek gan Lietuvā, Latvijā, Baltkrievijā, Polijā, Krievijā, kur ikviens, kas atzīst sevi par seno baltu tautu atvasi, tieši rudens saulstāvjos  pulkst.20:00, iededz ugunskuru. Šajā gadā kopīgā devīze bija "Uguņu sasaukšanās". 

         Pasākumu vadīja Ričards Bainors. Pasākumā pieaicināti bija folkloras kopu dalībnieki :"Vydsmuiža" un "Viļonīši", kā arī viesi no Daugavpils  - Lietuviešu nacionālā biedrība, Latgales tradicionālā kultūras mantojuma biedrība "Latgaļu sāta" pārstāve Astrīda Vucina, Galēnu pamatskolas 5. - 9. klašu deju kolektīvs, pagasta pārvaldes vadītāja I.Trokša un novada izglītības jomas koordinatore E. Visocka.

          Baltu vienības dienu uzsākām ar  Latvijas un Lietuvas valsts himnu. Kā pirmie uzstājās Lietuviešu nacionālā biedrība ar koncertu. Bijām pārsteigti, cik daudz skaistu un latviešu dziesmām līdzīgu dziedājumu ir lietuviešiem. Zālē esošie viesi un skatītāji dziedāja līdzi, sev zināmās dziesmas, latviešu valodā. Ar stāstu par 12.gs. tatutērpu un tā demonstrāciju uzstājās A. Vucina.           

        Arī Galēnu pagasta teritorijā ir šī laika Karakapu pilskalns, kura 12.gs. tērpu ir restaurējusi Galēnu pamatskolas absolvente I.Seimanova.

         Visus klātesošos uzrunāja I.Trokša un E. Visocka, 5.-9.klašu deju kolektīvs dejoja "Skalu deju"( vadītāja I.Kudiņa).

            Tieši 20:00, Galēnu parkā, tika iedegts Baltu vienības ugunskurs. Viena stunda pagāja nemanot , mijoties latviešu un lietuviešu dziesmām.

           Paldies, 8.klases vecākiem par atbalstu pasākuma organizēšanā!

Skatīt galeriju

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9.septembrī Galēnu pamatskolas 5. un 6.klase devās” Meža ekspedīcijā” uz Dienvidlatgales Kalupes maršrutu. „Mežu ekspedīciju” organizēja A/S Latvijas valsts meži.

Mēs iepazināmies ar to kā kopj mežu, kā notiek mežu audžu retināšana, izzinājām kā nosaka koka vecumu, garumu un kādā augsnē koki labprātāk aug, mācījāmies arī matemātiku, jo vajadzēja aprēķināt stādu daudzumu uz vienu hektāru, iemācījāmies uztaisīt tiltu bez naglām, uzzinājām kā tiek pasargāti jaunie kociņi no bojājumiem, kāda ir mežu tehnika.

Tā bija pozitīvām emocijām un  zināšanām piepildīta diena!

Paldies LVM darbiniekiem par jauko kopā būšanu, zināšanām un veiksmi turpmākajos darbos!

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.septembris Galēnu pamatskolā noritēja ļoti spraigā darbā, jo notika Galēnu Kultūrvēstures biedrības sadarbībā ar Galēnu pamatskolu realizētā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projekta „Būt drosmīgam nozīmē dzīvot ar sirdi”

 "SAPŅU DIENA" ,

kur projekta komandas izstrādāja detalizētu plānu savam miniprojektam. Ideju bija daudz, ikviens vēlējās izvirzīt savu versiju un variantu. Bet ar ideju ir par maz, izmantojot SMART metodi un laika līniju, ikviena komanda dienas beigās nonāca līdz savam unikālajam projektam. 

5.klases komanda prezentēja ideju "Zaļā klase", 6.kalses komanda "Lodes grūšanas sektora renovēšana", 7.kalses komanda "Ugunskura vietas sakopšana un labiekārtošana", 8.klases komanda "Baltu vienības diena Galēnu pagastā".

Darbs ir iesākts . Ikviens projekts tiks prezentēts 16.oktobrī, kad ir projektu prezentēšanas un projekta noslēguma diena.

Skatīt galeriju

    

2.septembris Galēnu pamatskolā noritēja ļoti spraigā darbā, jo notika Galēnu Kultūrvēstures biedrības sadarbībā ar Galēnu pamatskolu realizētā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projekta „Būt drosmīgam nozīmē dzīvot ar sirdi” CEPUMU DIENA

             5.-9.klašu skolēni, kas ir arī šī projekta mērķgrupa, kopā ar jauniešu izglītības biedrību "Piedzīvojumu gars" darbojās indivīdu un komandas darba motivācijas apmācībās „Aizraut, izaicināt, mācīt”, kolektīvās saliedēšanas prasmju treneru nodarbībās un mērķtieksmes mācības.

             Dienas sākumā projekta komanda vēlreiz motivēja domāt un apvienoties darba grupās , lai veidotu sociālos projektus, bet "Piedzīvojuma gara " komada radīja īstu piedzīvojumu dienu.
            Jaunieši ,savās sociālo projektu grupās , attīstīja mērķtieksmes prasmes, spēju sadarboties, pieņemt lēmumus, izdomāt stratēģijas, prast uzticēties komandas biedriem, pieņemt netradicionālus lēmumus, būt līderiem, prast pakļauties komandas gribai u.t.t. Tas bija īsts pārbaudījums ikvienam!
             Dienas noslēgumā saņēmām balvu  - "maršmelo cepešu brīdi", kā arī notika atgriezeniskā saite ,izvērtējām ikvienas komandas cīņas sparu, pieļautās kļūdas un attīstāmās prasmes.
Skatīt galeriju

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

     Galēnu pamatskolas 2020./2021.m.g. pedagogu kolektīvs

        Satraukuma un prieka piepildīts skolā iesācies jaunais mācību gads. 

         Piepildītas pirmsskolas grupiņas : "Mazie rūķīši " -13 jauni skolas iemītnieki, šogad pavisam maziņi un mīļi, jo vidējais vecums ir 2 gadiņi. "Lielie rūķīši " ir 14 zinātkāri un sirsnīgi pirmsskolēni, puse no tiem jau gatavosies skolas gaitām, citi tikko sāk vēl mācīties pirmās lielās dzīves gudrības. Lai viņiem veicas izaugt stipriem, gudriem un zinātkāriem! Šogad darbu PII lielajā grupiņā uzsāk skolotāja Iveta Upeniece, bet mazulīšus mācīs skolotāja Reģīna Ruža.

           Īpašs gads ir 11 pirmās klases skolēniem un viņu vecākiem. Ne tikai īpašs, bet arī īpatnējs. Pirmais septembris atnācis ar dažādiem dzīves ierobežojumiem,  tāpēc 1.klases audzinātāja Elza Leimane sirsnīgi sagaidīja 5 meitenes un 6 zēnus savā klasītē, kuri šogad uzsāk mācības pēc jaunas skolas programmas un klašu sistēmas.

         Šajā mācību gadā skolā ikviena klase mācās tikai savā kabinetā. Paldies skolotājiem un tehniskajam personālam, par lielo darbu ko veica pēdējā augusta nedēļā, sakārtojot un pārveidojot klašu kabinetus! 

          Priecīgs satraukums valda arī 4. un 7.klases kolektīvos, jo arī šīs klases uzsāk  jaunas mācību programmas. Skolotājas Daina Mičule un Valentīna Mičule ir šo klašu audzinātājas, kuras nemitīgi papildina savas zināšanas , lai varētu lietpratīgi mācīt savus audzēkņus.

         Īpašs gads arī 5.kalsei, jo viņiem pavisam jauna audzinātāja. Šogad darbu Galēnu pamatskolā ,kā ķīmijas, ģeogrāfijas un fizikas skolotāja ,uzsāk Jūlija Belkovska. Jūlija ir Galēnu pamatskolas absolvente, tāpēc tas skolas kolektīvam ir dubults prieks.

          Nemaz nav tik viegli ievērot visas COVID laika prasības: rītā mērīt temperatūru, dezinficēt rokas, biežāk mazgāt rokas ikdienā, ievērot strpbrīžu , ēdinšānas grafika un kopietošanas telpu izmantošanas likums, 2 m distanci arī 2.,3.,5.un 8.klasei, kuru audzinātājas attiecīgi ir T. Lazareva, G. Belkovskis un R. Upeniece. Šie klašu kolektīvi ir palikuši pieaugušāki, nopietnāki un organizētāki - prieks satikties! 

          Vasaras periodā skolā veikts remonts 5.,8.klases telpās, jauna telpa skolas lietvedei un skolotāju istabai. Iegādāti 10 Lego We Do komplekti robotikas pulciņa nodarbībām, jauni datori, 4.klases kabinetā interaktīvā Activ Board tāfele , papildināta datorikas un informātikas klase ar jauniem krēsliem un pirmsskolas grupiņas ar jauniem skapjiem, sporta komplekss, dizaina un tehnoloģiju kabineti ar mācību līdzekļiem u.c. 

         Skolai apstiprinātas jaunās mācību programmas un šogad skolēni mācīsies arī šādus mācību priekšmetus kā: datorika( sk. Sandra Rimša), inženierzinības( sk. J. Belkovska), dizains un tehnoloģijas( sk. S. Rimša un sk. A. Strupītis), teātra māksla( sk. R. Ruža), sports un veselība( sk. G. Belkovskis).

          Skolēni savas spējas var attīstīt datorikas, robotikas, tautu deju, sporta, ansambļa, novadpētniecības, teātra, žurnālistikas, velosipēdistu pulciņos.

        Arī šogad ir iespēja vecākiem pieteikt audzēkņus konsultācijām mācību priekšmetos,  ESF projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

Skolā turpinās ESF projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai" realizācija. Darbu turipna speciālais pedagogs( T. Soboleva), pedagoga palīgs( I. Sondare), robotikas pulciņa skolotājs( A. Strupītis), STEM mācību priekšmetu laborants( M. Briška)

        Kas mūs sagaida šajā mācību gadā? Daudz jauku piedzīvojumu, projektu, notikumu, kopīgu pasākumu gan klātienē gan attālināti, mācību darba piepildītas, bagātīgas dienas, jaunu zināšanu un konkursu, olimpiāžu un vienkārši skaistu satikšanās un kopīgu laimīgu brīžu izdzīvošanas prieks!

       Ikvienam skolas audzēknim, vecākiem un skolas darbiniekiem vēlu veselību un prieku par ikdienas darbu, prieku par satikšanos , mieru sirdī un dzīves gudrību, kopā izdzīvojot 2020./2021 mācību gadu!

Galēnu pamatskolas 2020./2021.m.g. tehniskā personāla kolektīvs

 

Skolas direktore Gunita Strode

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

2020./2021.mācību gadu uzsākot 1.septembrī 10:00,

1. – 8.klašu skolēni

pulcējas skolas ēkā -  savās jaunajās klašu telpās

( ieeja caur sporta halles durvīm no pagalma puses).

Pirmsskolas abu grupiņu audzēkņus aicinām pulcēties “Rūķīšu”  grupiņu mājās, lai darbotos kopā ar grupiņu audzinātājām,

“Mazie rūķīši” ar vienu no vecākiem.

Visu izglītojamo vecākus aicinam uz kopsapulci skolas sporta hallē.

Skolas telpās izglītojamo vecākiem ieeja slēgta.

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju ievērosim sociālo distancēšanos un skolā varam ierasties nedrūzmējoties – no pulkst.9:00.

Ievērosim higienas prasības! Skolā sekojiet norādēm un dežuranta rekomendācijām!

Skolas autobuss 1.septembrī no rīta kursēs pēc 2020./2021.m.g. laika grafika.

Pēcpusdienā kursēs pēc grafika  no 12:00.

Galēnu pamatskolas administrācija

 

 

 

2020./2021.m.g. skolas autobusu maršruti un laika grafiks:

No rīta uz skolu:

1. maršruts - šoferis Juris Sondors - 7:40 Marinski -  7:43 pie piemiņas zīmes "Stanislavam Belkovskim" - 7:45 Maltas -Trūpi - 7:50 Briškas - 7:55 Sondori -  8.00 Zeimuļi, skola

2. maršruts - šoferis Juris Sondors - 8:15 skola - 8:20 Priževoiti- 8:25 Soboļevka - 8:30 Lomi - 8:40 Stabulnieki - 8:45 Pastari - 8:47 Polkorna - 8:50 Krogs - 8:52 Čaunāni - 9:00 skola

3. maršruts - šoferis Jānis Sporāns - 7:45 Meža Eriņi - 7:50 Čaunāni - 8:00 Sīļukans - 8:10 Salenieki - 8:15 Upenieki - 8:25 Sīļukalns  - 8:30 Gribolva - 8:35 Mičuļevka - 8:40 Skola

4.maršruta autobuss Viļāni -Preiļi 

7:50 Viļānu AO - 7:55 Radapole - 8:01 Zeimuļi( pārsēstas skolas autobusā)  - SIA Jēkabpils autobusu parka transporta biļete

8:20 Viļāno AO - 8;25 Radopole -  8:33 Galēni -  SIA NORMA-A  transporta biļete

Pēcpusdienā uz mājām:

1.maršruts šoferis Juris Sondors - 15:30 skola - 15:38 Čaunāni - 15:40 Krogs - 15:43 Polkorna - 15:45 Pastari - 15:50 Stabulnieki - 16:00 Lomi - 16:05 Sobolevka - 16:08 Priževoiti 16:10 skola

2. maršruts - šoferis Juris Sondors - 16:10 skola -16:20 Marinski 16:23 pie piemiņas zīmes "Stanislavam Belkovskim" - 16:25 Maltas-Trūpi - 16:30 Pustinka - 16:37 Briškas - 16:40 Sondori 17:00 skola

3. maršruts - šoferis Jānis Sporāns - 15:25 skola - 15:30 Mičuļevka - 15:35 Gribolva - 15:40 Sīļukalns - 15:50 Upenieki - 15:55 Salenieki - 16:05 Sīļukalns - 16:10 Čaunāni - 16:15 Meža Eriņi

4.maršruta autobuss Preiļi  - Viļāni

  14:51 Galēni - 15:00 Radopole - 15:04 Viļānu AO  - SIA NORMA-A transporta biļete

 15:50 Galēni - 15:58 Radopole - 16:03 Viļānu AO - SIA Jēkabpils autobusu parks -  transporta biļete

 

J.Sporāns - t.28368320

J.Sondors - 28328492

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Seminārs pirmsskolas un sākumskolas skolotājiem

 

Lai sniegtu atbalstu, sadarbības un pieredzes apmaiņas iespējas pedagogiem semināros par latviešu valodas apguves metodiku un lietojumu laikā, kad notiek pakāpeniska pāreja uz mācībām valsts valodā, 26. augustā Riebiņu kultūras centrā  Latviešu valodas aģentūra aicināja Riebiņu novada pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolas pedagogus uz semināru par projektā izstrādātajiem mācību un metodiskajiem materiāliem.

Semināra saturu veidoja praktisks darbs ar jaunākajiem Latviešu valodas aģentūras izstrādātajiem materiāliem: “Mācības bilingvāli un latviešu valodā. Rokasgrāmata pirmsskolas pedagogiem”, “Galda spēļu komplekts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem latviešu valodas apguvei”, “Didaktisko materiālu komplekts pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem latviešu valodas apguvei”, “Latviešu valodas bilžu ābece”.

Iepazinām izstrādātos materiālus, izspēlējot to izmantošanas iespējas klasēs. Kopīgi sadarbojoties novada pedagogiem grupās, radās jaunas idejas un izmantošanas iespējas. Vērtīgie lektoru praktiskie piemēri rosināja uz diskusijām un līdzdalību.

Paldies par materiālu daudzveidību, mūsdienīgumu un atbilstību kompetenču pieejā Latviešu valodas aģentūrai!

 

Skatīt galeriju

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Konference “Mūsu skola katram bērnam”

 

VISC īstenotajā projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā”  18. augustā Ādažos projekta Skola 2030 noslēguma konferencē “Mūsu skola katram bērnam”  piedalījās arī mūsu skolas pedagogi: E. Leimene, D. Mičule, T. Lazareva, R.Upeniece, I. Elste, J. Belkovska, un S. Rimša.

Atklājot konferenci, dalībniekus uzrunāja Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs, Velga Kakse, Mg.chem., līdzšinējā Skola2030 projekta vadītāja, un Zane Oliņa, PhD., Skola 2030  mācību satura ieviešanas vadītāja.

Dienas gaitā notika četras sesijas- diskusijas, prezentācijas, darbnīcas un apaļā galda diskusijas, kuru laikā tikās pedagogi, lai izzinātu un dalītos daudzveidīgos pieredzes stāstos, gūtu ierosmi jaunajam mācību gadam.

Izveidotajās diskusiju grupās savās atziņās, pieredzē un ieteikumos,  labāko risinājumu meklējumos dalījās pilotskolu pārstāvji. Vienu no apaļā galda diskusijām vadīja arī mūsu skolotājas E. Leimane un D. Mičule.

Konferences noslēgumā klātesošos uzrunāja Valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Valsts satura centra vadītājs Guntars Catlaks, mācību satura ieviešanas vecākā eksperte Rasa Dirvēna.

Galēnu pamatskola saņēma projekta “Kompetenču   pieeja mācību saturā” pateicības rakstu Par aktīvu iesaistīšanos Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā projekta “Kompetenču   pieeja mācību saturā” īstenošanā un mērķu sasniegšanā – nozīmīgu ieguldījumu pilnveidotā vispārējās izglītības mācību satura aprobācijā, skolas darba organizācijas modeļa un pedagogu profesionālās kompetences metodiskā darba pilnveidē.

Skatīt galeriju

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

___________________________________________________________________________

 

Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbībā ar Galēnu pamatskolu realizē Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS) ietvaros “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos” projektu „Būt drosmīgam nozīmē dzīvot ar sirdi”.

10.-11.augustā projekta jaunieši pulcējās uz DROSME RŪPĒTIES DIENĀM.

          Nomainot jauniešu ierasto dzīves vidi projektu grupas devās laivošanas ekspedīcijā pa Pededzes upi, jeb attīstīja savu drosmi rūpēties par citiem, motivāciju strādāt komandā, sadarboties kopīgam mērķim, attīstīt savu gribasspēku un drosmi.

            Pirms laivošanas apmeklējām Litenes karavīru nometnes vietu, kur pirms otrā pasaules kara atradās Latvijas armijas karavīru mācību bāze, skolotāja Rita Upeniece stāstīja par Latvijas karavīru dromi un uzņēmību aiztāvēt savu valsti, būt tās patriotiem. Pusdienojām Litenes nometnē, tad devāmies uz Pededzes upes ieleju, kur mūs jau sagaidīja laivu mašīna.

           Daudzi no mums pirmo reizi kāpa laivās, lai kopā ar saviem vecākiem, Galēnu KVB brīvprātīgajiem, Galēnu pamatskolas pedagogiem, projekta komandas pieaugušajiem dalībniekiem dotos divu dienu braucienā pa Pededzes upi. 

             Aizraujošas dabas ainavas, ozolu audzes, upju satekas, cilvēka neskarta daba, un bezgalīgs miers, mūs pavadīja divās ar drosmi piepildītās dienās. Drome rūpēties ne tikai par savu ekipāžu, tās dalībniekiem, bet par ikvienu ekspedīcijas kolēģi. Koku sanesumi, to apbraukšana, vienošanās par kopīgu stratēģiju, sanesumu apnesieni, kas prasīja kopdarbību, lai visi pagaidītu viens otru un palīdzētu pārnest laivas tālākai braukšanai, tas bija liels pārbaudījums ikvienam. Nakšņošana teltīs un agrā rīta rasa, upes viltīgie līkumi un otrās dienas pretvējš bija īsts pārbaudījums, lai nokļūtu līdz finišam, kur mūs jau gaidīja autobuss un laivu mašīna.

         Paldies visiem mūsu atbalstītājiem un projekta organizatoru komandai par pozitīvi, emocionāli piepildītu atpūtu un šo dienu organizāciju!

Skatīt galeriju

               7.augustā notika STIPRINĀŠANAS DIENA. Skolas sporta hallē pulcējās 5.-9.klašu skolēni, lai izzinātu projekta aktivitāšu plānu un veidotu projekta grupas tālākai sadarbībai. Katra projekta jauniešu grupa veidos savu mazo sociālo projektu.

Projekta grupa izstrādāja projekta dienasgrāmatu , kura būs palīgs jauniešu sociālo projektu veidošanā un organizēšanā. Pašakumā piedalījās arī pagasta brīvprātīgie jaunieši, kas atbalstīs projekta grupas DROSME RŪPĒTIES dienās.

Skatīt galeriju

_____________________________________

 

Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste

jaunatnes iniciatīvu projektos”

 

Galēnu Kultūrvēstures biedrība sadarbojoties ar Galēnu pamatskolu no 01.07.-30.10.2020 realizē projektu

Būt drosmīgam, nozīmē dzīvot ar sirdi.

Tikai sirds ir gatava riskēt.

Prāts domā - sirds izvēlas virzienu.

Tāpēc izvēlies savus mērķus ar sirdi, ne prātu.

Prāts ir salts aprēķinātājs, un tikai sirds mērķis

 ir tavējais.

Dzīves skolotājs - Ošo

Mērķis:

Attīstīt jauniešu prasmi strādāt komandā, sociālās prasmes,motivāciju, veidot spēcīgu un noteiktu raksturu, nemainot jauniešu ierasto vidi, paplašināt redzējumu par sociālajiem izaicinājumiem sabiedrībā.

_------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019./2020.m.g. noslēdzies.

             Pagājis trauksmains, pozitīvu pārmaiņu un pasaulē nebijušu izmaiņu gads. Galēnu pamatskolas 2019./2020.mācību gada mērķis- „Skolēni prot izvirzīt un sasniegt savas ikdienas dzīves un personīgos dzīves mērķus, izmantojot pašvadītu mācīšanos”- ir piepildīts.

        Lai izpildītu uzdevumu Nr.1.  „Attīstīt prasmi izvirzīt mērķus un tos sasniegt: personīgajā dzīvē, mācību priekšmetu apguvē ”, mācību gada sākumā sadarbībā ar Galēnu kultūrvēstures biedrību realizējām ESF jaunatnes iniciatīvu projektu “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” – PuMPuRS (projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001)  „Arī tad kad neiet, nav jāpārtrauc iet”. Paldies koučam  Kristīnei Joannai Golubevai par ieguldīto darbu skolēnu mērķtiecības audzināšanā, SIA „Mazās Brīnumzemes ” kolektīvam par skolēnu mērķtiecīgu virzīšanu apgūt elektroniku un robotiku, prasmi veidot vienkāršas elektroniskas iekārtas un mazo dzīves mērķu realizēšanas ceļu izpēti. Esam radījuši savu vērtību skalu un „kaudzi”, kas dod mums saprast, kā tālāk veidot skolas izglītojamo mācīšanos.

        Mērķis Nr.2.: „Veicināt pašvadītu mācīšanos mācību stundās, izmantojot aktīvās mācīšanās un kognitīvās aktivācijas stratēģijas” un Nr. 3: „Kvalitatīvai atgriezeniskajai saitei pilnveidot digitālās sadarbības prasmes, rīkus un platformas”. Esam to pilnā mērā realizējuši, kā pierādījums tam ir aktīvā un pozitīvā sadarbība attālinātā mācīšanās procesa laikā. Paldies skolotājiem par darba režīmu 24/7, ieguldīto laiku , personīgajiem resursiem, lai mūsu skolas audzēkņi varētu sasniegt mācību mērķus.

     Mērķis Nr.4.: „Sākumskolas audzēkņus iesaistīt robotikas pulciņā – veicināt programmēšanas iemaņas”.  Šis gads ir bijis īpašs, jo skolā ar ESF projekta „Atbalsts individuālo kompetenču attīstībai” atbalstu Tehnoloģiju gada ietvaros darbojās informātikas laborants, speciālais pedagogs, pedagoga palīgs. Paldies Marekam, Tatjanai un Ilonai par brīnišķīgo sadarbību, īpaši jau attālinātās mācīšanās laikā! Paldies robotikas skolotājam, kurš arī darbojas šī projekta ietvaros un,  mērķtiecīgi mācoties, ir izveidojis robotikas pulciņa komandu. Pateicoties šim darbam un skolas iesaistei projektā, esam atbalstīti, tāpat kā vēl 29 interešu izglītības programmu realizētāji valstī, ar LEGO We Do 2.0 10 jauniem robotikas komplektiem, kas ir liels ieguldījums skolas materiāltehniskajā bāzē. Paldies arī robotikas pulciņa skolēniem par labiem sasniegumiem valsts robotikas čempionātos!

       Mērķis Nr.5.:„Pilnveidot skolēnu un vecāku mēdijpratību”. Attālinātā mācību procesa laikā esam guvuši ļoti daudz jaunu atziņu: skolēni, skolotāji, vecāki. Pirmā –  ,,Spēks ir tajā, kas notiek galvā, nevis īkšķu radītos klikšķos”. Mums visiem kopā bija jāapgūst WhatsApp gudrības, prasme lietot viedierīces mācībām, nevis izklaidei, esam mācījušies, kā uzvesties, mācīties un sevi pasniegt videokonferencēs ZOOM un TEAMS, prasmi ievietot informāciju datu nesējos, platformās, izmantot neskaitāmus rīkus, lai apgūtu mācību standartu. MILZĪGĀKAIS PALDIES vecākiem par pacietību, iecietību un ATBALSTU, ko sniedzāt saviem bērniem, par pozitīvu un uz attīstību virzošu sadarbību ar skolotāju kolektīvu! Uzskatu, ka arī šis mūsu mācību gada mērķis ir sasniegts, ne pilnībā, bet ļoti tuvu tam.

      Šis gads ir bijis īpašs, jo skola ir izgājusi akreditācijas procesu un ir akreditēta uz 6 gadiem. Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu periodā no 2013.-2020. gadam, uz ko balstījās skolas izvērtēšana.

       Noslēdzas jaunā izglītības standarta aprobācijas process, un no 2020./2021.m.g. jau 1.,4.,7.klases skolēni apgūs jauno mācību saturu. Skolotājiem beidzas mācību satura aprobācijas laiks ESF projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā”. Paldies kolēģiem par ieguldīto darbu!

    Pateicos visiem vecākiem, kuri saskatīja iespēju savu bērnu spēju, zināšanu pilnveidošanai izmantot ESF projektu „Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, kā arī pedagogiem, kas darbojas šajā projektā, īpaši tiem, kas atrada spēkus strādāt arī attālinātā mācību procesa laikā. Individuālās konsultācijas mācību priekšmetos, darbs ar savas personības pilnveidošanu, sadarbojoties ar skolas psihologu vai klases audzinātāju, skolā ir kļuvis par pašsaprotamu rīku, lai palīdzētu ikvienam skolas audzēknim paaugstināt savas iemaņas un prasmes mācību priekšmetos un personīgajā dzīvē.

     Skolotājas Rita Upeniece un Daina Mičule šogad īpaši godinātas, skolotāja Rita saņēmusi IZM atzinības rakstu Nikodema Rancāna konkursā izcilākajiem Latgales reģiona skolotājiem un skolotāja Daina nominēta ar Riebiņu novada Atzinību 18.novembra svētkos un CSDD balvu izcilākajiem jauno satiksmes dalībnieku skolu komandu vadītājiem. Pateicoties skolotāju Elzas Leimanes, Dainas Mičules un Valentīnas Mičules aktīvai darbībai e-Twinning projektos, skola ieguvusi e-Twinning skolas titulu. Abi skolas deju kolektīvi guvuši augstus novērtējumus valsts deju skatēsgatavojoties XII skolēnu dziesmu un deju svētkiem: Galēnu pamatskolas 2.- 4.klašu tautas deju kolektīvs- 40.2 punkti- I pakāpe- un 5.- 7.klašu tautas deju kolektīvs- 39,5 punkti- II pakāpe. Paldies deju skolotājai Annai Kuprei un Ilzei Kudiņai( īpaši)!

        Skolas mācību gads ir noslēdzies ar ļoti labiem mācību darba rezultātiem, ar ballēm vērtējamo klašu skolēnu mācību darba vidējais vērtējums 7,4 balles, astoņiem skolēniem vidējais vērtējums ir virs 9,00. Par mācību sasniegumiem, piedalīšanos ārpusstundu aktivitātēs 38 skolas audzēkņi ( no 1.-9.klasei skolā mācās 53 audzēkņi)  ir saņēmuši Riebiņu novada domes atzinības un pateicības.

           Nākamais mācību gads gaidāms ar lielām pārmaiņām mācību saturā, skolas darba plānojumā, pedagogu sastāvā un arī ar skaistām, izremontētām telpām!

Tiekamies jau 1.septembrī!

 Direktore Gunita Strode

 

_------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Izlaidums.

Vēja spārniem aizskrējis laiks, it kā nekas nebūtu mainījies, tikai pienācis laiks atvadīties no savas pirmās skolas.

Tik daudz mīļu atmiņu par kopā būšanas brīžiem starpbrīžos un stundās, ekskursijās un skolas pasākumos, dziedot, dejojot, sportojot, mācoties veidot savus pirmos robotiņus!

Esam mācījušies pacietību, apgūstot daudzās zinību krātuves, esam iemācījušies būt iecietīgi un saprotoši, veidojot savstarpējās attiecības kolektīvā. Esam kļuvuši drosmīgi, piedaloties sporta sacensībās, konkursos un olimpiādēs.

 Paldies klases audzinātājām kas mācījušas mūs būt atbildīgiem un godīgiem cilvēkiem! Paldies skolotājiem, kas vienmēr mūs mācīja būt līdzdalīgiem un ieinteresētiem savā darbā, mācīja skatīties uz dzīvi ar humoru un viegli, lai cik smaga atbildības un dzīves  nasta arī būtu jāpaceļ!

 Paldies mūsu atbalstošajai skolas tehniskā personāla komandai par pozitīvu komunikāciju, par izpalīdzību un dzīvesprieku! Paldies ikvienam, kas mums palīdzējis pārkāpt skolas slieksni, lai varam doties tālāk dzīvē! 

Laime nepiestāj krastā kā kuģis,
Aicinot līdzi, kur papardes zied.
Laime tāpat kā pilsētas bruģis,
Jāuzceļ pašam, lai tālāk var iet.

 

Ar cieņu 2020.gada Galēnu pamatskolas absolventi

Skatīti galeriju

_------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Starptautiskais matemātikas konkurss "Ķengurs 2020"

Loģikas, atjautības, iedvesmas un intereses svētki 15. maijā tika veiksmīgi noturēti attālināti, neskatoties uz karantīnas pasākumiem. Dalībnieki saņēma uzdevumus elektroniskā formā ar sava skolas organizatora starpniecību, un pēc konkursa bērni elektroniskā formā saņēma diplomus un sertifikātus, un skolotāji pateicības. Paldies skolotājām Tatjanai Lazarevai, Dainai Mičulei un Elzai Leimanei par skolēnu iedrošināšanu!  Īpaši sasniegumi šajā konkursā ie 3.klases skolēnam Emīlam Barkovitam, kurš skolas mērogā ieguva 1.vietu, bet valstī 8.vietu.

Informācijahttps://www.kengurs.lv/lv/zinas/165-sveicam-starptautisk-matem-tikas-konkursa-engurs-2020-dal-bniekus-un-uzvar-t-jus

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ģimenes diena 6 - gadīgā vecuma bērnu grupā

“Rūķīši”

 

 

“Mana ģimene ir pasaulē visdārgākā,

Mana ģimene ir manā mīļā sirsniņā.

Katru rītiņu, katru dieniņu

Par to pateicos, Tev, mīļais Dievs.”

 

Ar šo dzejoli pirmsskolas 6 - gadīgā vecuma bērni Galēnu pamatskolas sporta hallē svinīgi iesāka Ģimenes dienas pasākumu. Bērni skaitīja dzejoļus, cik labi vien prazdami, tā uzrunājot un sveicot savus vecākus.

Svētkus kuplināja atraktīvi personāži Zinītis un Nezinītis. Viņi ar lielu interesi vēroja bērnu zināšanas un prasmes valodas, matemātikas, dabas un tehnoloģiju jomās. Pirmsskolas audzinātāja bija sagatavojusi uzdevumus šajās jomās. Visi uzdevumi bija saistīti ar ģimeni. Katrs bērns ar savu vecāku mācījās sadarboties, abiem kopā veicot uzdotos darbus. Bērni rūpīgi pierakstīja vārdus savā ģimenes kokā. Pildot matemātiskos uzdevumus, salika ģimenes puzli. Prasmīgi atpazina gadalaikus un prata piemeklēt tiem raksturīgākās pazīmes.

Pasākuma noslēgumā par precīzi veiktajiem darbiem bērni saņēma pirmsskolas grupas “Rūķīši” apliecību. Tā apliecina, ka bērni ir sekmīgi mācījušies, izpildījuši, sasnieguši mācību jomās paredzētos rezultātus un varēs uzsākt mācības 1. klasē.

 

Uz tikšanos 1.septembrī!

 

/ pirmsskolas skolotāja S. Rimša /

 

 

Skatīt galeriju

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sporta zāles darba grafiks 

 

Pieejams ir jaunais sporta zāles darba grafiks. Sīkāk skatīt galerijā!

 

Skatīt galeriju

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galēnu pamatskolai piešķirts e-Twinning skolas statuss

 

 

 

 

 

 

 

Skolām statuss tiek piešķirts uz 2 gadiem. Lai kļūtu par “eTwinning Skolu”, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Visas skolas 2020.gada augustā saņems “eTwinning Skola” plāksnes, kas apliecina skolas izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās.

Infotmācija no:https://etwinning.lv/papildus-25-izglitibas-iestadem-latvija-pieskir-etwinning-skola-statusu/

   ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Labākā CSDD satiksmes drošības skola 

Ceļu satiksmes drošības direkcija 2019. gadā konkursā "Labākā CSDD satiksmes drošības skola" noskaidroja skolas, kas visaktīvāk piedalījās skolēnu izglītojošos projektos - "Jauno satiksmes dalībnieku forums" un konkursā "Gribu būt mobils". 

Arī Galēnu pamatskola  deva nozīmīgu ieguldījumu ceļu satiksmes drošības jautājumu apgūšanā bērnu un jauniešu mērķauditorijā, veicināja audzēkņu interesi par satiksmes drošības jautājumiem, palīdzēja viņiem izkopt praktiskās braukšanas iemaņas ar pirmajiem transportlīdzekļiem - velosipēdiem. 

Paldies visiem  konkursa "Labākā CSDD satiksmes drošības skola" dalībniekiem īpašs paldies no CSDD "Velosipēdistu pulciņa" skolotājai Dainai Mičulei( komandai 2018. gadā 33 vieta valstī no 186, sacensībās 19 vieta valstī) , kura šogad ir arī nominēto skolotāju vidū!

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skatuves runas konkurss Rēzeknē

 

10. martā Arturs Rikovskis devās uz Rēzekni, lai piedalītos skatuves runas konkursa 2. kārtā. Šo iespēju viņš ieguva, ar ļoti labiem rezultātiem uzstājoties skatuves runas konkursā Riebiņos.

Konkursa 2. kārta notiek vairākās Latvijas vietās, jo Latvijā ir daudz labu daiļrunātāju. Rēzeknē piedalījās 90 dalībnieki no Latgales novadiem. Lai žūrijai būtu vieglāk novērtēt, tad visi daiļrunātāji vēl tika sadalīti pa novadiem. Riebiņu novada runātāji uzstājās vienā grupā ar Preiļu, Vārkavas un Lubānas novadu dalībniekiem.

Daiļrunātājus vērtēja kompetenta žūrija: pedagoģe un režisore Dace Liepniece, pedagoģe un režisore Anna Jansone un VISC vecākā referente Dace Jurka. Arturs konkursā skaitīja K.Vērdiņa dzejoli „Tētis- šoferis” un ieguva 2. pakāpi.

 

/ sk. I. Elste /

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Galēnu pamatskolas skolēnu komanda izcīna 3.

vietu starpnovadu sacensībās "Tautas Bumbā"

 

3. martā Galēnu pamatskolas sporta zālē notika starpnovadu sacensības "Tautas Bumbā." Galēnu pamatskolas komanda parādīja teicamu sniegumu, izcīnot 3. vietu visu komandu konkurencē. 

Sveicam tautas bumbas sacensību 3. vietas ieguvējus!

Komandas sastavā spēlēja:

Raitis Lacs, Rendijs Noviks, Reinis Lacs, Megija Āriņa, Amanda Briška, Dans Puduls, Kristaps Rimša, Arturs Rikovskis, Emīls Barkovits.

 

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Meteņdienas pasākums

 

            25. februārī Galēnu pamatskolā svinējām Meteņus - pavasara gaidīšanas svētkus. Katra klase vēl pirms pasākuma saklāja svētku galdu, uz kura bija gan tradicionālie Meteņdienas ēdieni - speķa pīrāgi, pankūkas, maize - gan mūsdienu.

            Skolas zālē mūs sagaidīja saimniece - skolotāja Regina Ruža. Viņa atgādināja, kāpēc mūsu senči ir svinējuši Meteņus. Ieradās arī čigāni jeb ķekatnieki, jeb budēļi - pirmsskolas grupas „Rūķīši” bērni - ar jautru rotaļu.

            Viena no Meteņu tradīcijām ir iešana ciemos. To darījām arī mēs. Katra klase saņēma karti ar norādēm, kādā secībā vieņiem jāapciemo skolotāji viņu kabinetos. Tur, protams, bija jāveic dažādas aktivitātes:

 „Meteņdienas lietus lija” - stafete, kurā vajadzēja četrus priekšmetus iemest rinķī un pēc tam maisā ķert konfektes, kamēr no gaisa lija lietus;

„Metenīts gudrs vīrs” - minējām mīklas, kuras bija saistītas ar Meteņdienu;

 „Meteņi angļu gaumē” lasījām tekstu angļu valodā par Pankūku dienu, pēc tam atbildējām uz jautājumiem;

 „Skanīgās balstiņas” - dziedājām dziesmu par Meteņdienu un gājām rotaļā;

 „Meteņdienas maskošanās” - no papīra izgriezām masku;

„Matemātiskā pietura” - darbojāmies ar kociņiem- mainot kociņus, veicām matemātisku darbību;

„Čužu, čužu, važu, važu” - sakārtojām pareizā secībā tautasdziesmas rindiņas.

Pasākuma turpinājumā cienājāmies ar sarūpētajiem ēdieniem, gājām rotaļās, zīlējām nākotni, lielījāmies.

            Pasākums bija interesants, jautrs, atraktīvs, klasi saliedējošs.

 

 

/Evelīna Lempa/

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Skatuves runas konkurss

 

2020. gada 24. februārī Riebiņu KC notika skatuves runas konkurss, kurā piedalījās Riebiņu novada skolu -  Dravnieku pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Galēnu pamatskolas un Rušonas pamatskolas- labākie daiļlasītāji un notika arī skolu ansambļu sadziedāšanās.

Mūsu skolu pārstāvēja daiļlasītāji Arta Pudule, Arturs Rikovskis, Annija Tumāne, Rūta Stafecka, Krista Reinsone. Mēs skaitījām dzejoļus un stāstījām stāstus un pasakas. Bijām izvēlējušies latviešu rakstnieku un dzejnieku darbus.

Pasākumā piedalījās abi mūsu skolas ansambļi un dziedāja skanīgas dziesmas.

Visiem- gan dziedātājiem, gan runātājiem- pirms uzstāšanās bija liels satraukums, bet skolotāja Inga mūs nomierināja un teica, ka viss būs labi. Tā arī bija. Kompetentā  žūrija - Vilhelmīne Jakimova, Sintija Ančeva un Ilga Pokšāne - atzinīgi novērtēja mūsu skolas skolēnu uzstāšanos. Rūta, Krista, Arta un Annija  ieguva 1. pakāpi, bet Arturs Rikovskis- augstāko- un  tika izvirzīts uz konkursa nākamo kārtu, kas notiks Rēzeknē 10. martā. Lai viņam veicas!

Konkursā varējām parādīt ne tikai sevi, bet pavērot arī citu skolu skolēnu uzstāšanos, iegūt pieredzi.

 

 / Arta Pudule /

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Konkurss „Bioloģiskā daudzveidība”

 

21. februārī Riebiņos notika  konkurss „Bioloģiskā daudzveidība”. Konkursā piedalījās Riebiņu novada skolu 5. - 9. klašu skolēni.

No Galēnu pamatskolas uz konkursu devās Dans Puduls, Miks Severīns Bernsons, Ričards Bainors, Andris Benislavskis un Dainis Rutkovskis. Visus konkursa dalībniekus sadalīja komandās, iepazīstināja ar konkursa noteikumiem. Darbojāmies stacijās,  vienā stacijā - 15 minūtes. Mums vajadzēja veikt dažādus uzdevumus:

  • vajadzēja atpazīt kokus: egli, liepu, pīlādzi, osi, priedi, ozolu, atpazīt eļļas smaržu un sulas smaržu, putnu dziesmas, tējas, augus;
  • vajadzēja mest 2 kauliņus 3x3 laukumā;
  • vajadzēja noteikt diega diametru, aptinot diegu apkārt zīmulim;
  • nolikt saspraudi ar salvetes palīdzību tā, lai tā peld virs ūdens.

Kad uzdevumi visās stacijās bija veikti, atgriezāmies rozā zālē. Tur varēja uztaisīt vardītes un ar tām piedalīties varžu sacensībās.

Noslēgumā notika apbalvošana. Tā kā darbojāmies jauktajās komandās kopā ar citu skolu skolēniem, tad varējām sadraudzēties un sadarboties. Bija interesanti!

 

 

/ Dainis Rutkovskis, Ričards Bainors /

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Latgales skolēnu pašpārvalžu un to konsultantu

forums Daugavpilī

 

21. februārī Daugavpilī Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs (DNVOAC) un Latgales plānošanas reģions sadarbībā ar Daugavpils pilsētasDaugavpils novada pašvaldību un Daugavpils Vienības pamatskolu, Kultūras ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā finansiālā atbalsta ietvaros, rīkoja Latgales skolēnu pašpārvalžu un to konsultantu forumu.

Foruma mērķis bija iepazīties un dalīties pieredzē ar citu skolu pašpārvalžu dalībniekiem un to konsultantiem, pilnveidot prasmes strādājot komandā un stiprināt savas skolas pašpārvaldes darbu, lai veicinātu skolēnu aktīvāku līdzdalību skolas dzīvē, gūt jaunu pieredzi, sadarbības iespējas un attīstīt konkrētus „soļus” skolēnu līdzdalības veicināšanai savā skolā.

Pasākumā piedalījās Galēnu pamatskolas 7. klases skolniece Annija Tumāne un 9. klases skolniece Elīna Ūsāne. Skolnieces piedalījās darba grupās un diskusijās par skolēnu pašpārvalžu darbu un tā iespējām: prasmi motivēt savus skolasbiedrus, brīvprātīgo darbu, projektiem un aktivitāšu iespējām.

Skolu pašpārvalžu konsultanti tikās ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministri, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītāju, MOT – programma skolēniem dzīvotprasmes apguvei, MOT Latvija vadītāju un ar Jaunatnes jomas speciālistēm un neformālās izglītības apmācību vadītājām.

Esam ieguvuši jaunus draugus, idejas un Annija iespēju kopā ar citiem aktīviem Latvijas jauniešiem doties uz Briseli,  vasarā vērot eiroparlamentāriešu darbu.

 

 

/ Galēnu pamatskolas

Skolēnu padomes konsultante 

Gunita Strode /

 

 

Latgales skolēnu pašpārvalžu forums

 

21.02.2020. Daugavpilī jau otro reizi notika  Latgales skolēnu pašpārvalžu forums, kur pulcējās vairāk kā 200 dalībnieku no 58 Latgales skolām. Galēnu pamatskolas skolēnu pašpārvaldi pārstāvēju es, Annija Tumāne, un Elīna Ūsāne, kā arī mūsu konsultante direktore Gunita Strode.

            Mēs runājām par to, ko varam uzlabot skolēnu pašpārvaldēs, pārrunājām jauniešiem aktuālas problēmas, dalījāmies pieredzē. Forumā izskanēja ideja, ka skolēnu pašpārvalde varētu darboties ne tikai skolā, bet varētu veidot arī plašāku skolēnu domi, kura sadarbotos ar pagasta vai novada domi un realizētu kādus lielākus skolēnu sapņus.

Konferencē piedalījās dažādu vecuma bērni, un bija interesenti klausīties vecāko klašu skolēnus, kuri dalījās savā pieredzē. Katram bija savas idejas, sava pieredze, kā notiek darbs skolas pašpārvaldē.

Mēs strādājām arī darba grupās, kur veicām dažadus uzdevumus un pārrunājām dažādus tematus: brīvprātīgais darbs, pašpārvalžu sadarbība, mācību uzņēmumi, projekti un līdzdalība tajos.

Es šajā forumā guvu daudz jaunu ideju, kas palīdzēs, darbojoties skolēnu pašpārvaldē. Tāpat es mācījos saprasties ar citiem, dalīties ar idejām.

 

 

/ Annija Tumāne /

 

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Izrādes “Mazā raganiņa” apmeklējums Latgales

vēstniecībā GORS

 

Otrdien pēcpusdienā sākumskolas skolēni devās uz  Latgales vēstniecību GORS,  lai noskatītos izrādi “Mazā raganiņa”, kuru sarakstījis  viens no populārākajiem Vācijas bērnu rakstniekiem Otfrīds  Preislers.

Šī izrāde ir par izvēlēm. Mazā raganiņa vēl ir ļoti jauna, viņai ir tikai 127 gadi. Kādu dienu viņa nonāk izvēles priekšā - ir jāsaprot, kas tad  īsti ir labas un kas ir nelabas lietas. Vai labās lietas tiešām ir labas vai tomēr ne... Kad rodas šis jautājums, pat burvestības īsti nepalīdz atrast pareizo atbildi, tādēļ labi, ka blakus vienmēr ir gudrais draugs krauklis Abrakss, kurš zina visu..., gandrīz visu.

Skatuves noformējums mainījās ik pa brīdim! Te zirnekļu tīkls, te trepes, virves, mēness, veikals, zirgs, grāmatu tārps…un vēl un vēl…

Skolēniem patika raganu spīdošās acis, tērpi un aktieru meistarīgais tēlojums!

Paldies, ka akcijas “Skolas soma ” ietvaros bija iespēja audzēkņiem  par brīvu noskatīties šo brīnišķīgo leļļu izrādi!

 

Skolotāja Elza

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Izstāde “Latgales zelta pods”

 

31. janvārī devāmies uz Roberta Mūka muzeju, kur Imanta Ziedoņa muzeja veidotās izstādes “Latgales zelta pods” ietvaros notika tikšanās ar Latgales Kultūrvēstures muzeja pētnieci Eviju Vasiļevsku.

            Viešņa mūs iepazīstināja ar Latgales keramikas tradīcijām un mūsdienu tendencēm. Uzzinājām, cik sena ir Latgales keramika, kā tiek veidoti dažādi trauki. E.Vasiļevska pastāstīja, ka māla traukus var taisīt arī bez podnieka ripas, dažādus meistardarbus no māla cilvēks var izgatavot pats ar savām rokām. Latgale ir bagāta ar mālu, tāpēc šeit podniecības tradīcijas ir attīstījušās. Cilvēks, kurš nolēmis nodarboties ar podniecību, parasti sāk ar svilpavniekiem, pēc tam ķeras pie citu izstrādājumu gatavošanas.

Bija ļoti interesanti klausīties un uzzināt daudz ko jaunu par keramikas tradīcijām.

 

 

/Annija Tumāne/

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tatjanas dienas konkurss

 

Jau 21. gadu Latvijā krievu latviešu biedrība ЛАШОР rīko konkursus skolēniem, kuri apgūst krievu valodu.

Ir iespēja piedalīties dažādos konkursos:

  • teātra uzvedumu,
  • izpildītājmākslas,
  • literāro darbu,
  • krievu kaligrāfijas,
  • pētniecisko darbu konkursos.

Šogad pētniecisko darbu konkursā piedalījās 6.klases skolniece Edīte Rimša ar darbu „Logu apdares”.

25. janvarī, Tatjanas dienā, Rīgā notika apbalvošanas pasākums. Edīte ieguva 3. vietu.

 

 

/sk.Valentīna Mičule/

 

Skatīt galeriju

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Ķīniešu Jaunā gada svinības un karnevāls

 

Pasaulē ir pazīstami dažādi kalendāri un dažādas Jaunā gada sagaidīšanas taradīcijas. Viena no tām - ķīniešu Jaunais gads. Šogad arī mēs skolā nolēmām uzzināt, kā ķīnieši sagaida Jauno gadu, tāpēc rīkojām pasākumu - karnevālu pēc ķīniešu tradīcijām.

Pasākumam gatavojāmies kopš janvāra sākuma - veidojām maskas atbilstoši savai horoskopa zīmei, domājām priekšnesumus, rotājām zāli ar sarkanām lentām, lukturiem, puzuriem.

24. janvārī visi pulcējāmies skolas zālē. Pasākumu vadīja Pele (sk.Elza Leimane), pie kuras ciemos bija ieradusies Baltā Metaliskā Žurka no Ķīnas (Kristas mamma Vineta). Pēc ķīniešu tradīcijām šis būs Baltās Metāliskās Žurkas gads.

Karnevālā spēlējām spēles, dejojām, uzzinājām, kas šogad sagaidāms katrai horoskopa zīmei. Notika arī masku parāde. Noslēgumā ieradās lielais sarkanais pūķis, kurš dejoja savu deju. Pele dāvāja katram sarkanu aploksnīti ar naudiņu un vēlējumu Jaunaja gadā.

Maskas žūrija vērtēja vairākās kategorijās. Tika piešķirtas veicināšanas balvas, apbalvotas TOP 10 maskas. Galvenās balvas ieguva Jurģis Strods par pūķa masku un Krista Reinsone par vērša masku. Krista pasākuma laikā iejutās pat 2 lomās - ķīniete un vērsis.

Paldies skolotājām Elzai Leimanei un Tatjanai Lazarevai par brīnišķīgo pasākumu un iespēju iepazīt citu tautu tradīcijas!

 

/Elīna Ūsāne/

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sniegpārsliņu darbnīca

 

24. janvārī pirmsskolā notika radošā darbnīca “Sniegpārsliņas”. Bērni kopā ar vecākiem visu nedēļu bija meklējuši idejas, materiālus un izgatavojuši dažādas sniegpārsliņas. Bērni cītīgi gatavoja stāstījumu, ko arī 24. janvārī prezentēja.  Katrs stāstīja, kādi materiāli izmantoti, darba secību  un kas šķita visinteresantākais, izgatavojot savas sniegpārsliņas.

Pēc prezentācijas notika aktīva balsošana. Balsoja abu pirmsskolas grupiņu bērni par viņuprāt interesantāko sniegpārsliņu.  Visas sniegpārsliņas bija interesantas un nebija divu vienādu. Katras sniegpārsliņas izgatavotāji tika apbalvoti.

 Mūsu grupiņu telpas rotā skaistas sniegpārsliņas!

 Paldies bērniem un viņu vecākiem par aktīvu dalību radošajā darbnīcā “Sniegpārsliņas!”

 

/pirmsskolas skolotāja Sandra Rimša/

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pirmsskolas pasākums “Sniega Karalienes valstībā”

 

22. janvārī pirmsskolas grupiņā viesojās Jūlija Belkovska, kas parādīja bērniem dažādus veidus, kā var uzburt sniegu.

No sākuma parādīja, kā var sasaldēt ūdeni bez sala ar dažiem burvju puteklīšiem. Tas gan bija aizraujoši! Turpinājumā redzējām, kā dažādi šķidrumi maina krāsu: no brūna uz melnu, no violeta uz dzeltenu. Pārsteigumi nebeidzās- vulkāna izvirdums un sniega veidošana, pašu rokām mīcot bārdas putas un sodu. No pagatavotā sniega izdevās salipināt pat īstas sniega pikas.

Centāmies ar gludināšanas palīdzību izlasīt vārdu, kas bija rakstīts ar NEREDZAMO tinti. Tur bija uzrakstīts vārds – SNIEGS*. Kopīgi izgatavojām sniegpārsliņas, iesējām diedziņā un likām sāls šķidrumā, lai izveidotu jaunas kristāliskas sniegpārsliņas.

Eksperimenti nebeidzās, noslēgumā redzējām, kā, cukuram degot, veidojās melni tārpiņi, kuri izlien no sniega.

Šajā dienā Sniega karaliene uzbūra sniegu ne tikai grupiņā, bet arī ārā krita sniegs lielām pārslām.

Paldies Jūlijai Belkovskais par aizraujošajiem un interesantajiem eksperimentiem!

 

/pirmsskolas skolotāja Sandra Rimša/

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena

 

            20. janvārī mēs, Galēnu pamatskolas skolēni un skolotāji, pulcējāmies pie skolas, lai iejustos 1991. gada janvāra notikumos. Dega ugunskurs, bija vēsa un vējaina diena. Bija ieradušies ciemiņi - cilvēki, kuri paši pieredzējuši un piedalījušies šajos notikumos.

   9. un 7. klases skolēni stāstīja par 1991. gada notikumiem. Protams, ka visinteresantāk bija klausīties aculieciniekus - mūsu pagasta iedzīvotājus. Ināra Meikulāne piedalījās televīzijas torņa sargāšanā kopā ar citiem studentiem, Uldis Broks devās no Galēniem kopā ar citiem brīvprātīgajiem, pavadīja diennakti Rīgā, Arnis Seimanovs ne tikai sargāja barikādes, bet bija paņēmis akardeonu un uzmundrināja citus. Visi minēja to, ka cilvēki bija ļoti saliedēti un draudzīgi, Rīgas iedzīvotāji cienāja ar tēju un nesa ēdienus. Arī mums bija sarūpēta tēja un  cepumi.

            Mēs klausījāmies dziesmas folkloras kopas „Vidsmuiža ” sniegumā. Paldies skolotājai Ritai Upeniecei par vēstures stundu!

 

               /Alise Zālīte/

 

Skatīt galeriju

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Galēnu pamatskolas skolēnu panākumi Preiļu

BJSS jauno vieglatlētu sacensībās "Mazā

Balva" 2. posmā

 

15. janvārī Preiļos notika Preiļu BJSS rīkoto jauno vieglatlētu sacensību "Mazā balva" 2. posms. Galēnu pamatskolas skolēni parādīja teicamu sniegumu dažādās vieglatlētikas disciplīnās.

Tiek sveikti Galēnu pamatskolas "Mazās balvas" 2. kārtas sacensību godalgoto vietu ieguvēji!

 

1. vieta Reinis Lacs - 1 km soļošana;
3. vieta Raitis Lacs - 1 km soļošana;
1. vieta Kristaps Rimša - 1 km soļošana;  
2. vieta Evelīna Lempa - 60 m/b;
2. vieta Alise Čača - 1 km soļošana;
3. vieta Megija Āriņa - 1 km soļošana;
2. vieta Raitis Lacs - 60 m/b;
1. vieta Amanda Briška - 1 km soļošana;
3. vieta Rendijs Noviks - lode;
3. vieta stafetē - Kristaps Rimša, Ēriks Ivanovs, Emīls Barkovits, Raitis Lacs.

 

Prieks par mūsu sportistu augstajiem rezultātiem, malači!

 

Skatīt galeriju